25.01.2017/07:25

Luis Amaral, Eurocash: Odzyskamy kategorie produktów zagarnięte przez dyskonty!

- Odzyskanie kategorii produktowych zagarniętych obecnie przez dyskonty to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzących latach – mówił Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash, podczas spotkania z franczyzobiorcami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Poniżej publikujemy pełną treść wystąpienia wygłoszonego wówczas przez szefa dystrybucyjnej spółki.

Eurocash czuje się odpowiedzialny za swoich klientów, za przedstawicieli handlu niezależnego. Sklepy niezrzeszone często konkurują między sobą, ale ich prawdziwym rywalem są dyskonty i hipermarkety, dlatego też handel niezależny powinien zjednoczyć się w tej nierównej walce z silniejszym przeciwnikiem. Akademia Umiejętności Eurocash powstała po to, by wspomóc codzienną pracę właścicieli sklepów.

Do Polski przyjechałem po raz pierwszy 21 lat temu i od tego czasu obserwuję, jakim przeobrażeniom ulega lokalny handel. Dzisiejszy rynek to przede wszystkim rynek profesjonalistów, którzy potrafią efektywnie zarządzać daną placówką, inspirując przy tym swój zespół do dalszego rozwoju. Pomimo pojawienia się nad Wisłą wielu zagranicznych gigantów, handel niezależny wciąż odgrywa w Polsce pierwszoplanową rolę. Wierzę, że Eurocash może wzmocnić pozycję małego formatu poprzez organizację dobrze funkcjonującej sieci franczyzowej oraz zapewnienie siły zakupowej poszczególnym sklepom.

Chociaż popełniliśmy wiele błędów i nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom najlepsze ceny na każdy produkt, staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby codzienną pracą nieustannie podnosić poziom usług świadczonych przez Eurocash. O handlu niezależnym myślimy bardzo poważnie i nie w perspektywie roku czy dwóch, ale w okresie pięciu, dziesięciu i piętnastu lat. W roku 1995 wszyscy mówili, iż handel niezależny nie ma przyszłości, że przyszłość należy do hipermarketów. Znowuż w roku 2005 kres małego formatu miały wieszczyć dyskonty.

Tymczasem w roku 2016 wciąż stanowimy ponad 50 proc. rynku i jesteśmy jego największą siłą. Jednak by utrzymać tę siłę, musimy teraz pracować razem. Jakość i skala projektu, jakim jest Akadamia Umiejętności Eurocash, przyniesie tym lepsze efekty, im więksi będziemy jako grupa. W ciągu minionych 20 lat system franczyzowy okazał się być najlepszym sposobem na rozwój i konkurencyjność dla małego formatu. Zarządzanie sklepem to trudna, kompleksowa praca, dlatego też Eurocash chce zapewnić swoim klientom możliwie najlepsze wsparcie w tej dziedzinie.

To, co robiliśmy do tej pory, to były tak naprawdę działania elementarne i obecnie nadszedł czas na innowacje. Handel niezależny to w większości biznes rodzinny i w Eurocashu również staramy się myśleć tak o naszych partnerach. Chcemy umożliwić im prowadzenie swoich firm w taki sposób, aby były w one w dobrej kondycji, kiedy ster zarządzania przejmie nowe pokolenie.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Korba 02.10.2017

  To się gość obudził. Przecież razem z Jeronimo M zbawia polskiego klienta i producenta. Wyciska z niego soki. Pewnie tym samym pociągiem wywożą kasę z Polski.

 • Polska KUPA 27.01.2017

  Taki obcy facet nie mający nic wspólnego z Polską oprócz grabieży rządzi naszym rynkiem ?? Sprzedaliście Handel doszczętnie .

 • tragedia 27.01.2017

  A kto jest temu winny że sprzedali już prawie wszystko takim jak ten pajac ?? Wszystko Polsce w rekach Portugali i Szwabów !! Brawo jesteśmy wielcy !! Jezscze im dupy dajemy na lewo i prawo. Brawo.

 • Klient 26.01.2017

  Bla bla bla... te same pierdoly co roku i przez 21 lat nie nauczył się mówić po Polsku pastuch jeden...

 • KRUK 26.01.2017

  Tak naprawdę chodzi mu o przejecie wszystkich niezależnych detalistów w tym kraju. Patrz: Lewiatan, PSD Społem Gama i wiele innych.Jak zwykle czciciele obcego kapitału obudzą się za parę lat z ręką w nocniku!!

 • ziom2 26.01.2017

  Zarobki to najniższa krajowa.Sprzedane firmy a pan Amaral pierze umysły swoim owieczkom Alleluja...

 • Wnikliwy c3*8 25.01.2017

  Wszystko ladnienpieknie ale praca za 1619zl ja jako meszczyzna to trochę przegięcie, wiec papa dziwny eurocasch!!!! Chora firma i tyle

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.