24.03.2018/14:21

Luis Amaral, prezes Eurocash: Podzielimy Grupę na dwa niezależnie biznesy: hurt i detal

Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash, zapowiedział, że aby skutecznie rozwijać nowe projekty, firma musi mieć pewność, że ich koszty nie wpływają negatywnie na krótkoterminową rentowność naszej spółki. Dlatego władze grupy podjęły decyzję o podzieleniu Grupy Eurocash na dwa niezależnie zarządzane biznesy: Hurt i Detal.

Jak zapowiedział Luis Amaral, Grupa Eurocash chce w ciągu najbliższych lat zrealizować ambitną strategię, która pozwoli firmie na bardziej efektywne konkurowanie na rynku. Szef grupy wskazał listę projektów, które są już rozwijane lub będą aby ten cel osiągnąć:

- Scentralizowana logistyka, obsługująca zarówno Delikatesy Centrum, jak i Eurocash Dystrybucja, będzie siłą naszych klientów. Nowobudowana platforma dystrybucji produktów świeżych o najwyższej jakości jest doceniana zarówno przez konsumentów jak i naszych franczyzobiorców.

- Nowoczesne systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM) oparte na sztucznej inteligencji dają dostęp naszym franczyzobiorcom do rozwiązań, które do tej pory nigdy nie były dostępne dla niezależnych przedsiębiorców w Polsce.

- eHurt to kolejne rozwiązanie, które już dziś stanowi największą platformę internetową B2B w kraju i które wkrótce umożliwi właścicielom sklepów korzystanie z rozwiązań wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem, jakich prawdopodobnie nie ma nigdzie indziej na świecie.

- Akademia Umiejętności to przede wszystkim dostęp do wiedzy, jedyna taka w kraju szkoła biznesowa, z której chętnie korzystają właściciele sklepów oraz ich pracownicy.

- Faktoria Win to koncept, który odbudował sprzedaż kategorii win w 4500 niezależnych sklepach w Polsce. Frisco.pl to dziś platforma internetowa, która w kolejnych latach rozwinie w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne i z której rozwiązań będą mogli korzystać klienci mający sklepy w większych miastach w Polsce.

- Duży Ben to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów potrzebujących specjalizacji i sprawdzonych standardów sprzedaży alkoholu.

- Kontigo, abc na kołach to kolejne projekty mające uzupełnić portfolio sklepów niezależnych przedsiębiorców.”

Jak wyjaśnia Luis Amaral „by jednak rozwijać te projekty, musimy mieć pewność, że ich koszty nie wpływają negatywnie na krótkoterminową rentowność naszej spółki. Dlatego podjęliśmy decyzję o podzieleniu Grupy Eurocash na dwa niezależnie zarządzane biznesy: Hurt i Detal.”

„Hurt będzie w najbliższych latach koncentrował się na szukaniu synergii i korzystaniu z najlepszych rozwiązań wypracowanych w poszczególnych formatach dystrybucji. W pierwszej kolejności zostaną zrealizowane synergie kosztowe między innymi na zakupach tzw. niehandlowych, które do tej pory przez każdy format były realizowane osobno. Następnie zostanie zrealizowana integracja logistyki w ramach infrastruktury obsługującej dziś Eurocash Dystrybucja i Delikatesy Centrum.”

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • RS 27.03.2018

  Ani słowa o rozwoju i inwestycjach w sieci franczyzowe.EurSklep,Lewiatan,Groszek. W perspektywie za to walka franczyzobiorców z sąsiadującymi lokalizacjami sklepów własnych pod szyldem Delikatesy Centrum. Przedstawiona strategia pachnie monopolem, który może zmusik franczyzobiorców do oddawanie sklepów Eurocashowi.

 • ABC 26.03.2018

  Pan prezes powinien zejsc na ziemię !!!
  Jego wyobrażenie o hurtowniach bardzo odbiega od faktów :)
  no ale cóż , kto bogatemu zabroni hahaha
  wprawdzie hurtownie to nie wszystko .......

 • dxt 26.03.2018

  Pierdu pierdu.. lepiej powiedz chcemy dalej was doić.

 • kiop 26.03.2018

  Racja - co mówią, tego nie dotrzymują.

 • Marcin1 26.03.2018

  A co Pan prezes powie o wspaniałym programie AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆI? Pewnie to samo co zawsze, odbębni sukces, a prawda jest zupełnie inna. Ludzie zostali z komornikiem, pozadłużani po uszy na całe życie. Nigdy nie ufajcie portugalczykom.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.