18.11.2019/09:40

M. Kurtyka, minister ds. klimatu: Do 2021 r. znikną plastikowe opakowania

Michał Kurtyka, minister ds. klimatu, jest przekonany, że czeka nas potężna zmiana cywilizacyjna, jeśli chodzi o nasz stosunek do zasobów naturalnych. Ministerstwo będzie działać na rzecz redukcji odpadów plastikowych, m.in. zwiększając odpowiedzialność producentów – zapewnił Kurtyka w rozmowie z portalem RMF FM.

– Chcemy, żeby wszystkie strumienie odpadów były w sposób jednoznaczny, począwszy od producenta, skończywszy na wysypisku albo recyklingu, mierzalne. Żeby żadne odpady nie ginęły w wirtualnej sieci – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w rozmowie z RMF FM.

– Będę wychodził z inicjatywą do środowisk producenckich i stowarzyszeń, żebyśmy porozmawiali, jak możemy rozszerzyć odpowiedzialność producenta, żeby ograniczyć u źródła produkcję odpadu czy opakowania – podkreślił minister i zapowiedział, że rząd będzie wprowadzał unijną dyrektywę dotyczącą jednorazowych opakowań plastikowych, dzięki czemu w perspektywie 2021 r. powinny one zniknąć.

Czytaj więcej na stronie rmf24.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • DR 05.12.2019

    To artykuł czy reklama RMF?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.