18.09.2018/17:22

Magnit rozwija sieć aptek w marketach

Drugi co do wielkości detalista w Rosji mocniej wchodzi w apteczny biznes. Spółka kupiła firmę farmaceutyczną, aby bezpośrednio zaopatrywać sieć aptek wchodzącą w jej skład.

Jak podaje dziennik „Kommersant”, we wrześniu tego roku spółka córka Magnita, firma Tander nabyła 100 proc. udziałów w moskiewskiej spółce Farmasistems, działającej w branży farmaceutycznej. Wartość tej transakcji nie została ujawniona.

Przedstawiciele rosyjskiego detalisty tłumaczą, że kupno tej firmy jest związane z rozwojem własnej sieci aptek. Farmasistems ma licencję na hurtową działalność w branży farmaceutycznej i będzie kupować środki lecznicze bezpośrednio od producentów w celu zatowarowania aptek należących do sieci Magnit.

Własna sieć apteczna to stosunkowo nowy kierunek działalności jednego z największych rosyjskich detalistów. Przypomnijmy, że projekt pilotażowy w ramach którego otworzono 51 aptek został uruchomiony w 2017 roku.

Według relacji biura prasowego sieci Magnit, testy pokazały, że zapotrzebowanie konsumentów na tego typu placówki handlowe jest duże. Towary i środki lecznicze w aptekach sieci zlokalizowanych przy marketach sieci kupuje co dziesiąty klient sklepów spożywczych Magnit.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.