29.08.2019/15:45

Makro Polska będzie nadal rozwijać sieć Odido

Blisko 2500 jakościowych placówek gwarantuje nam zadawalające nasycenie, ale nasze plany zarówno odnośnie liczby jak i jakości placówek zrzeszonych w sieci są ambitne. Nie zamierzamy poprzestać na obecnej liczbie - zapewnia Magdalena Figurna, menedżer ds. PR i komunikacji wewnętrznej w firmie Makro Polska.

Makro nie podaje informacji na temat tego, ile sklepów dołączyło w tym roku do franczyzowej sieci Odido, a ile zdecydowało się od niej odłączyć. Figurna powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl, że co roku sieć powiększa się o kilkaset sklepów z całej Polski. - Odejścia są naturalnym zjawiskiem wynikającym z rezygnacji z prowadzenia biznesu czy zmiany branży - przekonuje. 

Detalistom związanym z Odido sieć proponuje rozwiązania z obszaru HoReCa. Chodzi o doposażanie placówek w kącik kawowy obejmujący wysokiej klasy sprzęt i wyselekcjonowany asortyment, rozwija też winny projekt Winostrefa. - Wprowadzenie win z wyższej półki często pozwala na przyciągniecie nowych klientów. Klienci mają również możliwość zbudowania razem z Makro rozwiązania typu food to go - opowiada Magdalena Figurna.

Firma od lat rozwija usługę delivery - dowozu zamówień do klientów sektora HoReCa i detalistów. Jest ona realizowana  bezpośrednio do klientów z hal Makro i platform dystrybucyjnych. Makro nie podaje liczby klientów korzystających z tej usługi, skupiając się na szerokim wyborze oferty: - W ramach dostaw proponujemy klientom najszerszą w Polsce ofertę, sięgającą nawet 11 tysięcy produktów ogólnopolskich, lokalnych oraz szerokiej gamy marki własnej - mówi Magdalena Figurna portalowi wiadomoscihandlowe.pl.  

Franczyzowa sieć Odido istnieje na rynku od 2011 roku. To placówki o średniej wielkości sprzedaży 60 mkw. i asortymencie 4 tys. indeksów. Sieć ma zasięg ogólnopolski, działa w systemie tzw. miękkiej franczyzy.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.