05.03.2021/12:40

Makro wyposażyło wszystkie swoje hale w elektryczne stacje ładowania

Stacje są dostępne dla klientów na parkingach 28 placówek Makro, a z każdej moga korzystać jednocześnie dwa pojazdy. Sieć inwestuje w ekologię, rezygnując z freonu i oszczedzając energię. 

Proces ładowania uruchamia się dzięki aplikacji mobilnej a po zakończeniu klient otrzymuje fakturę mailem. Makro podkreśla, że wspieranie elektromobilności wpisuje się strategię zrównoważonego rozwoju sieci.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji w ekologię, Makro rezygnuje z freonu i oszczędza energię. W ramach projektu "Freon Exit Program" Makro wymienia wszystkie urządzenia chłodnicze w halach i wprowadza nowy system, który wykorzystuje gaz CO2, który jest zdecydowanie przyjaźniejszy środowisku naturalnemu. To rozwiązanie zostało do tej pory wprowadzone w siedmiu z 30 hal hurtownika.

Grupa Metro zobowiązała się, że do 2030 roku wdroży „Freon Exit Program” we wszystkich punktach sprzedaży całej grupy.

Kolejnym projektem jest „Energy Saving Program”, który oznacza wiele działań na rzecz oszczędności energii elektrycznej. Firma jest w trakcie wymiany oświetlenia we wszystkich halach na energooszczędne, tzw. oświetlenie LED.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także