23.01.2019/09:24

Małe centra handlowe nie mają problemu z zakazem handlu [KOMENTARZ]

- Małe centra handlowe typu convenience z zakazem handlu w niedziele poradziły sobie lepiej, bowiem największe natężenie ruchu notowane jest tam od poniedziałku do piątku, mniejsze natomiast w weekendy - tłumaczy w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada.

Jak tłumaczy Aleksander Walczak,  rok 2018 był trudny dla rynku nieruchomości handlowych głównie ze względu na wprowadzenie zakazu handlu w niedziele. - Przyczyniło się to do niepokoju całej branży i zauważalnego spadku odwiedzin i obrotów przede wszystkim w regularnych obiektach handlowych. Tendencje te mogliśmy zauważyć głównie w pierwszych miesiącach po wejściu w życie nowych regulacji - komentuje.

Mimo to małe centra nie odczuły w większym stopniu negatywnych konsekwencji nowych regulacji. - Z tego względu zakaz handlu w niedzielę nie wpłynął znacząco na obroty i odwiedzalność centrów handlowych sieci Dekada - dodaje.

Jak zaznacza, jednocześnie mimo początkowych dużych wątpliwości czynsze na rynku nieruchomości handlowych pozostały na stabilnym poziomie. - Nasycenie powierzchnią komercyjną jest wysokie i obecnie wynosi 379 mkw. na 1 tys. mieszkańców. Pokazuje to, że nasz rynek jest dojrzały i urozmaicony - komentuje.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie firmy Dekada, w minionym roku rozpoczęto proces rozbudowy już funkcjonujących centrów handlowych. - Oddaliśmy do użytku rozbudowaną Dekadę Grójec, która ponownie w całości została skomercjalizowana. W przygotowaniu są także rozbudowy kolejnych centrów - w Ciechanowie i w Skierniewicach. Obiekty te cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców regionu i widzimy dla nich duży potencjał rozwoju - zauważa Aleksander Walczak.

- Cały czas skupiamy się także na dalszym rozwoju sieci Dekada i zwiększamy nasze portfolio. W minionych miesiącach rozpoczęliśmy budowę Dekady Nysa, obiektu bardzo długo wyczekiwanego przez okolicznych mieszkańców. Prowadzimy także intensywne prace związane z powstaniem kolejnych projektów - zintegrowanych centrów handlowo-komunikacyjnych w Koninie i w Mińsku Mazowieckim, które realizujemy wspólnie z PKP SA i jej spółką zależną Xcity Investment - dodaje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ZakazanaNiedziela 28.01.2019

    Zdjęcie z jednego centr handlowych w pierwszą handlową niedzielę tego roku:

    (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.