20.08.2019/15:27

Marcin Bałanda, Grupa Sokołów: Innowacyjność ma ogromne znaczenie [WYWIAD]

W jakiej kondycji jest rynek produktów convenience?

Współczesny tryb życia charakteryzuje niezwykle szybkie tempo i liczne aktywności każdego dnia. Dlatego konsumenci coraz częściej poszukują produktów przekąskowych – wygodnych, smacznych i pożywnych. Takich, które można zabrać ze sobą i sięgnąć po nie w dogodnym momencie. Z myślą o tych potrzebach konsumenckich, rozbudowujemy systematycznie naszą linię przekąsek Snacks and Chips.

Czy branża odczuwa presję związaną z innowacyjnością?

Innowacyjność ma ogromne znaczenie – klienci lubią być zaskakiwani zupełnie nowymi propozycjami produktowymi, takimi, których nie było wcześniej na rynku. Takie produkty tworzymy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – na przykład Sokołów wykorzystuje innowacyjną technologię suszenia powietrzem w produkcji jednej z nowych przekąsek mięsnych – chrupiących plastrów salami Chrup’us. To pierwszy taki produkt na rynku polskim.
Chciałabym podkreślić, że działania firmy w odpowiedzi na trendy konsumenckie, to nie tylko tworzenie nowych produktów – ale też podejmowanie określonych aktywności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Znakiem naszych czasów jest fakt, że konsumenci uważnie obserwują, w jaki sposób firma funkcjonuje – i czy jest to zgodne ważnymi dla nich wartościami. Ostatnio coraz większą popularność zyskuje trend Zero Waste – i działania Sokołowa doskonale się w to wpisują. Skutecznie ograniczamy emisję CO2, optymalizujemy zużycie wody i energii elektrycznej w zakładach, modernizujemy opakowania. Ideę społecznej odpowiedzialności chcemy też szeroko przekazywać naszym konsumentom, zachęcając do takiej postawy na co dzień – w różnych dziedzinach życia, w tym również oczywiście podczas przygotowywania posiłków. Dlatego też edukujemy na ten temat podczas prowadzonych warsztatów kulinarnych Akademii Smaku Sokołów pod hasłem Zero Waste.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.