12.10.2020/11:16

Marek Belka na RFC2020: Kluczowe jest podtrzymanie konsumpcji

Absolutnie kluczowe dla polskiej gospodarki jest podtrzymanie konsumpcji. Wciąż mamy szansę przejść przez ten kryzys łagodniej niż wiele innych państw. Na korzyść Polski działa to, że jest jednym z najbardziej zindustrializowanych krajów w Europie, bo pandemia zaatakowała przede wszystkim usługi. Spadek PKB nie powinien przekroczyć u nas 3-4 proc., są kraje w Europie, które spodziewają się spadku PKB na poziomie 14-15 proc., np. Hiszpania – powiedział Marek Belka, ekonomista, premier w latach 2004-2005; prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2010-2016 w trakcie prelekcji otwierającej Retail & FMCG Congress 2020.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także