17.04.2020/16:06

Maseczki ochronne ciągle nie dla wszystkich klientów Żabki

W ostatni wtorek spółka Żabka Polska poinformowała, że 16 kwietnia do wszystkich sklepów sieci trafi do sprzedaży ok 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych. Jednak wszystko wskazuje na to, że paczki z maseczkami ciągle nie dotarły do części placówek handlowych.

Biuro prasowe sieci Żabka Polska poinformowało, że „maseczki ochronne dystrybuowane bez zysku w sklepach sieci spotkały się z ogromnym zainteresowaniem kupujących. Do sprzedaży trafiło blisko 8 milionów sztuk, sprzedawanych w paczkach po 10 szt. Mamy sygnały, że maseczki szybko się wyprzedają, ale dokładamy starań, by w najbliższym czasie ponownie były dostępne – kolejna transza trafi do placówek w przyszłym tygodniu.”

Do naszej redakcji dotarło wiele sygnałów od czytelników, którzy skarżyli się na brak maseczek w sklepach Żabki. Nasi dziennikarze wybrali się więc do kilku placówek sieci w Łodzi i Warszawie, aby zweryfikować te doniesienia. W żadnym z trzech odwiedzonych warszawskich sklepów maseczek nie było, a w dwóch z nich sprzedawcy stwierdzili, że ich „nigdy nie dowieźli”. W przypadku dwóch sklepów w  Łodzi sytuacja była podobna, a pracownicy sklepów pytani o maseczki ochronne nie kryli zdziwienia.

- Według naszych informacji maseczki dotarły do wszystkich sklepów w całej sieci. Trudno nam się odnieść do informacji sugerującej brak maseczek we wskazanych w publikacji miastach, ponieważ nie otrzymaliśmy od redakcji szczegółowych informacji na temat adresów sklepów, by móc to zweryfikować - poinformowało biuro prasowe sieci.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia sieć Żabka poinformowała, że umożliwi klientom zakup maseczek w najniższej cenie na rynku, która wynika z całkowitej rezygnacji przez Żabkę i jej franczyzobiorców z zysku. Około 8 milionów jednorazowych maseczek ochronnych miało być dostępnych do nabycia w ponad 6000 sklepach w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet. A do 16 kwietnia br. maseczki miały pojawić się we wszystkich sklepach w całej Polsce. Sieć zapowiadała, że kolejna transza pojawi się w sklepach w przyszłym tygodniu. Jednocześnie firma zapowiedziała nieodpłatne przekazanie 500 tysięcy maseczek medycznych szpitalom.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • qua'la lump ur 22.04.2020

  maseczki były dostępne, tylko zabka strzeliła sobie w piętę dostarczając ich w ilościach 90-200 na sklep. A potem przez kolejne 6 dni nic. Wszystko się sprzedało pierwszego dnia (czasem w kilka godzin) i ... kicha z akcji.

 • kj 17.04.2020

  Andzia sprawdź jeszcze raz, wszędzie pisali że sprzedaż jest od środy 15kwietnia. W "mojej" żabce kupiłem w środę paczkę maseczek koło południa, a jak wróciłem po jeszcze jedną około 18 to już nie mieli... I wcale mnie to nie dziwi, bo stałem w dość sporej kolejce do kasy i ok 90% osób brało tylko maseczki. Z resztą teraz w sklepie wisi kartka że kolejna partia będzie w przyszłym tygodniu

 • tołdi 17.04.2020

  Paczki dotarły, tyle że ajenci i pracownicy biorą je dla siebie.

 • Andzia 17.04.2020

  Niestety, zgadzam się z opinią, że niektórzy ajenci i pracownicy tej sieci nie umożliwiają kupna tych maseczek przez klientów. 16/04 rano pojawiłam się w jednym z ich sklepów i dowiedziałam się, że już 15/04 zostały wszystkie sprzedane. A sprzedaż według zapowiedzi miała odbywać się od 16/04.

 • ... 17.04.2020

  Ajenci i pracownicy żabki biorą je dla siebie pptwoerdzone info.

 • kj 17.04.2020

  Raz maseczki raz rękawiczki... Więc o czym jest ten artykuł?

 • ... 17.04.2020

  Jeśli pytaliście Państwo o rękawiczki, jak w treści artykułu, to nie ma się co dziwić, że nie mogliście ich Państwo kupić. W końcu do sprzedaży trafiły maseczki, a nie rękawiczki...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.