11.04.2020/16:43

Maseczki ochronne znowu do kupienia na OLX i Allegro

Od piątku, 10 kwietnia znowu można legalnie wystawiać maseczki, rękawice ochronne i żele antybakteryjne na Allegro i OLX. Zakaz został zniesiony zaraz po tym, jak premier ogłosił, że od czwartku obowiązkowe będzie zakrywanie twarzy w miejscach publicznych.

Zakaz sprzedaży takich materiałów obowiązywał od 12 marca. Wszystko dlatego, że na Allegro i OLX pojawiały się oferty na sprzedaż artykułów ochronnych w znacznie zawyżonych cenach i o wątpliwej jakości. Jednak zakaz wcale nie ułatwił dostępu do maseczek, żelów i rękawic, co więcej można je było kupować na zagranicznych serwisach aukcyjnych.

„10 kwietnia 2020 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uchylił decyzję z dnia 12 marca o zakazie wystawiania na platformie OLX ogłoszeń dotyczących sprzedaży towarów służących zapobieganiu zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Na OLXie znów pojawią się ogłoszenia dotyczące sprzedaży maseczek, żeli i płynów do dezynfekcji oraz rękawic ochronnych. Serwis uruchomi specjalną kategorię ze środkami ochrony osobistej” – poinformowało OLX.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • tołdi 12.04.2020

    Janusze biznesu już polują na naiwnych oferując jednorazowe maseczki w cenie wielokrotnie wyższej niż te w aptekach, nie wypominając o domorosłych artystach-szwaczach, którzy bawełnianą maseczkę wielokrotnego użytku potrafią wystawić za ok. 50zł.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.