07.12.2018/12:01

Max Premium Burgers chce przekonać Polaków do szwedzkich burgerów

Max Premium Burgers, istniejąca od 1968 roku rodzinna sieć burgerowni ze Szwecji, zapowiada, że w ciągu dekady rozwinie w Polsce sieć 200 burgerowni, które będą realną konkurencją dla McDonald’s. Firma zapowiada wielomilionowe inwestycje na naszym rynku – zamierza kupować działki i stawiać na nich lokale.

Jak zapowiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Richard Bergfors, prezes Max Premium Burgers, w 2019 roku spółka zainwestuje w Polsce około 20 mln euro – tyle ma pochłonąć budowa 6-8 nowych placówek.

Obecnie w naszym kraju działają cztery lokale Max Premium Burgers. Najnowszy ruszył w listopadzie na terenie nowo otwartego centrum handlowego Vis a Vis. – . W ciągu dekady zamierzamy otworzyć w Polsce 200 burgerowni. Za dwa lata będziemy mieć ich 20-30 – powiedział Bergfors. Zastrzegł, że tempo rozwoju sieci zależy od tego, jak szybko będą wydawane zgody na budowę. Z powodu przeciągających się procedur w 2018 roku firma otworzyła cztery lokale z ośmiu planowanych. Szef Max Premium Burgers stwierdził, że wszystkie są rentowne i wypracowują zakładane wyniki finansowe.

Firma celuje w lokalizacje, które zapewniają duży trafik. Działalność prowadzi przede wszystkim na działkach własnych (przypada na nie blisko 70 proc. lokalizacji), a także
Prowadzi lokale w centrach handlowych, na głównych ulicach miast, stadionach sportowych, lotniskach itp. W Polsce będzie rozwijać się we wszystkich rodzajach lokalizacji.
Najbliższe lokale ruszą na wiosnę w Poznaniu, na Śląsku (dwa punkty), będzie kolejny lokal w Gdańsku.

W rodzimej Szwecji, gdzie działa 125 lokali Max Premium Burgers, roczne obroty firmy sięgają 350-360 mln euro. W Polsce mają docelowo wynosić 400 mln euro.
Oprócz Polski i Szwecji sieć Max Premium Burgers jest obecna w Norwegii, Danii, Egipcie, niebawem ruszą placówki w Katarze, a w dalszej perspektywie w Holandii. Na większości tych rynków (poza Szwecją, Norwegią i Polską) firma rozwija się poprzez franczyzę.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tomuś 16.01.2019

    Nie płacą wykonawcom za wykonane prace zgodnie z umową.
    Przestrzegam!!
    Jest pięknie do czasu kiedy trzeba zapłacić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.