30.08.2018/13:39

Maxima Grupe przygotowuje się do emisji obligacji wartych 300 mln euro

Maxima Grupė rozpoczyna serię spotkań z zarządami potencjalnych inwestorów z Europy kontynentalnej, Skandynawii, Krajów Bałtyckich i Wielkiej Brytanii. Potrwają one od 30 sierpnia do 5 września. Po spotkaniach firma zaoferuje 5-letnie obligacje o wartości minimum 300 mln euro. Listing przewidywany jest na dublińskiej giełdzie Euronex oraz na Nasdaq Vilnius Stock Exchange.

– Celem spotkań jest osobiste zapoznanie inwestorów z Maxima Grupė, wynikami finansowymi firmy, jej planami i programem emisji obligacji. Odpowiemy też na wszystkie pytania naszych rozmówców. Uważamy, że fakt otrzymania przez nas solidnego ratingu kredytowego przyciągnie uwagę inwestorów, zarówno międzynarodowych, jak i z regionu bałtyckiego – powiedział Dalius Misiūnas, przewodniczący rady nadzorczej i prezes Maxima Grupė.

W lipcu firma ratingowa Standard & Poor’s przyznała Maxima Grupė rating kredytowy BB+ z perspektywą stabilną. Spółka została w ten sposób pierwszą prywatną firmą w Krajach Bałtyckich – i jedną z nielicznych firm detalicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – która otrzymała międzynarodową ocenę kredytową. Według wiedzy przedstawicieli Maxima Grupė, jest to najwyższy rating przyznany europejskiej sieci detalicznej o porównywalnych rozmiarach – z rocznym przychodem do 4 mld euro.

Organizacją i obsługą procedury emisyjnej zajmą się BNP Paribas, Deutsche Bank i SEB Bankas.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.