10.06.2020/17:37

Maxima Grupė upraszcza strukturę grupy. Stokrotka zyska większą samodzielność

20 maja Maxima Grupė rozpoczęła zmiany w strukturach swojej grupy kapitałowej. Dzięki nim grupa będzie zarządzać wszystkimi sieciami detalicznymi i przejmie zarządzanie nieruchomościami wykorzystywanymi w ich działalności. Ponadto spółka zarządzająca Lincoln Land Erste, która działa w Holandii, nie będzie już częścią grupy.

Jurgita Šlekytė, CEO Maxima Grupė podkreśliła, że uproszczenie struktury grupy ma na celu szybsze i bardziej efektywne podejmowanie decyzji biznesowych. - Będziemy zarządzać spółkami działającymi na Litwie i przekażemy kwestie zarządzania nieruchomościami spółkom detalicznym w każdym kraju. Jednym z głównych powodów działalności w Holandii była geograficzna dywersyfikacja zarządzania inwestycjami w stabilnym otoczeniu biznesowym i prawnym. Dziś kraje bałtyckie w pełni zaspokajają te potrzeby biznesowe – tłumaczy Jurgita Šlekytė.

W celu utrzymania i zacieśnienia współpracy między krajami bałtyckimi operatorzy detaliczni na Łotwie i w Estonii będą własnością Maxima Grupė (67 proc.) wraz z Maxima LT (33 proc.). W Polsce i Bułgarii, gdzie planowana jest dalsza ekspansja, Maxima Grupė będzie właścicielem 100 proc. akcji operatorów detalicznych. Nieruchomości będą nadal zarządzane przez podmioty specjalnego przeznaczenia, które w 100 proc. będą należeć do operatorów detalicznych geograficznym w obszarze ich działalności.

Po zakończeniu zmian strukturalnych grupy Lincoln Land Erste zostanie połączony z Maxima LT. Przed tą zmianą Lincoln Land Erste posiadał znaczną część aktywów Maxima Grupė: operatorów detalicznych na Łotwie, w Estonii i Bułgarii oraz spółek z branży nieruchomości na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii.

Zakończenie zmian w strukturach grupy planowane jest na koniec 2020 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Darc 12.06.2020

    Zmiany struktury, zmiany zarządów w Maximie średnio raz na dwa miesiące...Mistrzowie Świata

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.