29.01.2019/15:46

Maxima tworzy nową spółkę, aby skonsolidować zakupy w grupie i rozwijać marki własne

Maxima International Sourcing, spółka należąca do Maxima Grupė, rozpocznie działalność z początkiem lutego i będzie świadczyć usługi pośrednictwa na rzecz należących do grupy sieci handlowych w krajach bałtyckich, Polsce i Bułgarii, a także rozwijać marki własne i prowadzić działalność na rynku hurtowym. Zarząd Maxima International Sourcing na stanowisko CEO powołał Tomasa Palevičiusa, która od wiosny był dyrektorem handlowym w spółce Franmax.

Tomas Palevičius posiada ponad 20-letnie doświadczenie w handlu detalicznym i hurtowym. Przed dołączeniem do Maxima Grupė przez ponad 9 lat pracował dla Kotryna Group, operatora sklepów detalicznych dla dzieci w krajach bałtyckich, jako dyrektor sprzedaży w krajach bałtyckich oraz członek zarządu.

- Przy rosnącym zasięgu geograficznym działalności Maxima Grupė negocjowanie z dużymi międzynarodowymi dostawcami zyskuje na znaczeniu. Głównym priorytetem nowoutworzonej spółki jest efektywna konsolidacja procesów zakupowych i zapewnienie, że pozyskiwanie produktów na różnych rynkach odbywa się na jak najbardziej atrakcyjnych warunkach tak, abyśmy mogli oferować dobre ceny klientom. Jesteśmy także otwarci na współpracę z innymi firmami handlowymi w zakresie negocjowania z dużymi dostawcami – mówi cytowany w komunikacie Tomas Palevičius.

W zarządzie Maxima International Sourcing zasiadają dyrektorzy handlowi Maximy na kraje bałtyckie - Vilma Drulienė (MAXIMA LT), Viktors Troicins (MAXIMA Latvija) i Kristina Mustonen (MAXIMA EESTI) – a także Gintaras Jasinskas, który odpowiada za projekty handlowe w Polsce i Bułgarii. Prezesem Zarządu jest Ieva Lauraitytė, dyrektor handlowa Maxima Grupė.

Po utworzeniu spółka będzie miała 125 pracowników. Liczba pracowników powinna przekroczyć 140 w nadchodzących miesiącach.

O decyzji w sprawie utworzenia Maxima International Sourcing Maxima Grupė informowała zeszłej jesieni. Spółka zostanie utworzona poprzez wydzielenie części działalności Franmax, firmy świadczącej usługi franczyzowe i agencyjne na rzecz spółek grupy, w celu zwiększenia i wzmocnienia kompetencji w zakresie zakupów międzynarodowych. Po reorganizacji funkcjonować będą dwie spółki: FRANMAX UAB oraz wydzielona MAXIMA International Sourcing UAB.

Spółka Franmax będzie w dalszym ciągu świadczyła usługi franczyzowe i usługi wsparcia na rzecz spółek z grupy w obszarze IT, łańcucha dostaw i otwierania sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.