04.11.2019/13:03

McDonald's zwolnił prezesa za romans z podwładną. Wartość spółki topnieje w oczach

Amerykański koncern gastronomiczny ogłosił, że prezes Steve Easterbrook został zwolniony za złamanie zasad korporacyjnych – utrzymywał on relacje intymne z podwładną. Po tym komunikacie giełdowa wycena spółki zmalała o 3,4 mld dolarów – informuje Business Insider.

W miniony piątek rada nadzorcza firmy McDonald's wydała komunikat, w którym informuje, że prezes Steve Easterbrook został w głosowaniu odwołany z pełnionej funkcji, ponieważ „naruszył politykę spółki i podjął błędną decyzję, angażując się w intymne stosunki z pracownicą” – cytuje Business Insider.

Easterbrook w osobistym mailu do pracowników koncernu przyznał się do błędu i poinformował, że akceptuje decyzję rady nadzorczej i odchodzi z zajmowanego stanowiska.

Na początku poniedziałkowej sesji giełda w Londynie zareagowała silną wyprzedażą akcji spółki – ich wartość spadła rano aż o 2,3 proc., co przy dotychczasowej kapitalizacji, przekraczającej 147 mld dolarów, oznacza utratę ok. 3,4 mld wartości spółki.

Easterbrook pełnił funkcję prezesa McDonald's od 2015 r. Jego miejsce za stertami firmy przejmie Chris Kempczinski, pełniący dotąd funkcję prezydenta, czyli zastępcy prezesa spółki.

Źródło: businessinsider.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.