21.08.2018/16:03

MediaMarkt obniżył ceny do 90 proc. Czy pójdzie dalej?

Smartfony, pralki, telewizory, konsole do gier i laptopy – te i inne towary można kupić płacąc za nie jedyne 10 proc. ich rzeczywistej ceny. MediaMarkt, który liczy dni do wyjścia z rosyjskiego rynku poinformował o kolejnej gigantycznej obniżce cen.

Po tym, jak MediaMarkt uruchomił wyprzedaż w Rosji obniżając cenę towarów o 70 proc. sieć sklepów z elektroniką zrobiła krok dalej.

Na rosyjskiej stronie internetowej firmy możemy zobaczyć rzucający się w oczy banner: „Wyprzedajemy to, co zostało. Likwidujemy sklepy. Obniżka do 90 proc.”. Jednak tym razem sieć zastrzega, że towary w tak atrakcyjnej cenie można kupić jedynie w sklepach stacjonarnych.

Według informacji serwisu newretail.ru, z promocyjnej oferty detalisty skorzystało już ponad 3 mln klientów.

Przypomnijmy, że po pierwszej fali wyprzedaży po przeceniony sprzęt rzuciły się miliony internautów. Obniżka cen sięgająca 70 proc. spowodowała przeciążenie serwerów i zakłócenie pracy sklepu internetowego.

Spółka wyprzedaje dziesiątki tysięcy towarów począwszy od dużego sprzętu gospodarstwa domowego i smartfonów do komputerów i sprzętu dla graczy. Wyprzedaż potrwa do końca sierpnia.

Powodem tak wielkiej akcji wyprzedażowej jest wyście tej sieci sklepów z rosyjskiego rynku. W czerwcu, właściciel niemieckiego detalisty – firma Ceconomy porozumiała się w sprawie sprzedaży sieci sklepów rosyjskiej grupie Safmar należącej do biznesmena Michaiła Guceriewa, która rozwija sieci sklepów o podobnym profilu pod szyldami M.wideo i Eldorado. Niemcy mają otrzymać 15% w grupie M.wideo.

Finalizacja transakcji została zaplanowana na III kwartał br. Jej wartość wyniesie 470 mln dolarów. Sklepy działające obecnie w ramach tej sieci zmienią szyld na M.wideo i Eldorado. Rebrending sieci Media Markt zakończy się w II kwartale 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.