19.10.2020/20:14

MerCo pisze do Morawieckiego w sprawie niehandlowych niedziel. Krytykuje organizacje branżowe [AKTUALIZACJA]

Marek Theus i Stanisław Zieńkowicz, czyli - odpowiednio - prezes i członek rady nadzorczej grupy zakupowej MerCo, wystosowali list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym nawołują do obrony zakazu handlu w niedziele i krytykują organizacje pracodawców dążące do zniesienia tychże regulacji. Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl widziała kopię tego pisma.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • maxz 20.10.2020

  Panie Theus zapłać Pan to ludzie będą pracować.

 • maxz 20.10.2020

  Panie Theus zapłać Pan to ludzie będą pracować.

 • Zbigniew Ś 19.10.2020

  Popieram w całości i tak już w soboty mamy duże problemy w obsadzie pracowników. O Niedzieli nikt nie chce słyszeć !!!

 • Informator 19.10.2020

  I ma ten pan rację. Pracuję w dużym markecie budowlanym i w soboty jest po 1-2 osoby na dziale. A klientów jest dużo, zwłaszcza tzw. niedzielnych majsterkowiczów, którzy mają bardzo małe pojecie o remontach i każdemu trzeba wiele rzeczy tłumaczyć co zajmuje dużo czasu. A ludzie stoją i czekają i potem na sprzedawcy się wyładowują gdzie nie my odpowiadamy za małą liczbę ludzi do pracy. Do tego ludzie na L4, opieka nad dzieckiem, kwarantanna. Więc gdzie jeszcze niedziele.

 • Maciej Ptaszyński - Polska Izba Handlu 19.10.2020

  Polska Izba Handlu w żadnym stopniu jest nie popiera zniesienia ograniczenia handlu w niedziele - oczekujemy od Merco sprostowania tej nieprawdziwej informacji.

 • Jarek 19.10.2020

  Mają100% racji . Zachodnie sieci i ich ,,trąby jerychońskie " pan Faliński i pani Juszkiewicz ostatnimi czasy bardzo się uaktywnili na wszystkich portalach z artykułami o głupawych tytułach krzyczących jakoby handel w niedzielę miał wrócić lub , że Polacy tego chcą . Nikt ze zdrowo myślących ludzi tego nie chce . To tylko pazerność sieci nakręca tego typu artykuły .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także