18.07.2017/08:46

Merlin Group przejmuje od Czerwonej Torebki prawa do znaku merlin.pl

Zarząd Czerwonej Torebki poinformował w komunikacie giełdowym z 17 lipca o podpisaniu ze spółką Merlin Group umowy sprzedaży 100% akcji spółki Magus SA w upadłości. Magus jest właścicielem znaku merlin.pl. Dzięki tej transakcji Merlin Group przejmuje prawa do znaku.

Zarząd spółki Czerwona Torebka zawarł w dniu 17.07.2017 r. umowę objęcia akcji w Merlin Group w zamian za wkład niepieniężny w postaci przeniesienia na kupującego akcji spółki Magus S.A. w upadłości, stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki, o wartości godziwej, ustalonej przez biegłego na kwotę ok. 14,07 mln zł.

Spółka Magus w upadłości jest właścicielem znaku merlin.pl, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek polskiego e-commerce, kluczowej dla planów rozwojowych Grupy Merlin.

Przejęcie marki merlin.pl oznacza dla spółki szereg korzyści, między innymi długoterminową stabilizację biznesu oraz dalszy dynamiczny wzrost dzięki inwestycjom zwiększającym rynkową wartość notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych grupy.

– Po ponad roku działalności przekonaliśmy się, że marka merlin.pl ma ogromny potencjał i chcemy ją dalej dynamicznie rozwijać. Aby odpowiedzialnie podjąć decyzję o uruchomieniu dużych inwestycji w marketing marki postanowiliśmy przejąć nad nią kontrolę – mówi Łukasz Szczepański, prezes zarządu Merlin Group S.A.

Dzięki przejęciu kontroli nad marką merlin.pl grupa będzie mogła rozpocząć intensywne działania reklamowe, w celu odbudowania pozycji merlin.pl wśród klientów. Kampania reklamowa będzie prowadzona w czwartym kwartale w telewizji ogólnopolskiej oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej i w internecie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Czekający na wypłatę. 18.07.2017

    A pracownicy merlin.pl nie dostali pensji za listopad i grudzień 2015,takie to mamy w naszym kraju prawo!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.