13.02.2019/07:56

Metro o krok od sprzedaży Reala? Wiążące oferty w ciągu najbliższych tygodni

W najbliższym czasie zakończy się proces zbierania listów intencyjnych w sprawie przejęcia sieci Real - poinformował na konferencji prasowej prezes Grupy Metro, Olaf Koch.

Olaf Koch oficjalnie potwierdził proces sprzedaży sieci Real przez Metro. Jak zaznaczył, w najbliższym czasie do firmy spłyną pierwsze, niewiążące oferty kupna sklepów. Potem proces due diligence potrwa od 6 do 8 tygodni - po tym czasie Metro spodziewa się otrzymania wiążących ofert.

W rozmowie z dziennikarzami Olaf Koch zapewnił, że Metro chce sprzedać całą sieć Real. Jednocześnie potencjalna cena może być wysoka ze względu na m.in. duży potencjał części e-commerce.

Przypomnijmy, jak niedawno informowaliśmy, czeski inwestor Daniel Kretinsky finalizuje prace nad pakietem finansowania potencjalnego przejęcia niemieckiej spółki dystrybucyjnej Metro AG, która zarządza hurtowniami i sklepami spożywczymi na kilkunastu rynkach na świecie, w tym w Polsce.

Według nieoficjalnych informacji wehikuł inwestycyjny Global Commerce (EPGC), należący do Daniel Kretinsky'ego i słowackiego inwestora Patrika Tkaca ma mieć niemal gotowe finansowanie, a ogłoszenie dotyczące potencjalnego przejęcia może zostać ogłoszone na początku marca br.

Grupa negocjując z bankami i funduszami warunki finansowania nie koncentruje się jedynie na sfinansowaniu przejęcia spółki Metro AG, ale także na innych potencjalnych inwestycjach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.