10.03.2020/11:05

Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów: To nie koniec podatków

– Obawiam się, że podatek od cukru nie będzie ostatnim, który dotknie branżę spożywczą. Sektor słodyczowy powinien licznie pójść do wyborów prezydenckich – powiedział Michał Sadecki, prezes zarządu Polskiej Grupy Supermarketów podczas Kongresu Słodycze i Przekąski 2020.

Sadecki zaznaczył, że podatek od cukru, który na razie dotyczy napojów, ale jak przewidują specjaliści z branży, najprawdopodobniej zostanie rozszerzony na inne kategorie, nie ma nic wspólnego z ochroną zdrowia.

Zaznaczył także, że branża powinna się bardziej zmobilizować. – Jeżeli branża oraz detaliści nie będą głośniej protestować przeciwko takim pomysłom to sytuacja nie będzie dla nas dobra. Część producentów być może za słabo lobbowała za pewnymi rozwiązaniami. Domyślam się, że będą wprowadzane jeszcze kolejne podatki – powiedział Sadecki.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ulaaaa 11.03.2020

    Niby jeden podadek. Niby tylko od cukru. Ale skutki będą naprawdę szerokie - wzrost cen dotknie wszystki branże, sklepy, restauracje, bary. Mocno po kieszeni dostaną producenci i przetwórcy. Na końcu i tak za to wszystko przy kasie zapłaci klient.

  • OLEK 11.03.2020

    PiS to bardzo arogancka partia, wystarczy przypomnieć tylko gest lichockiej. Jeśli myślicie, że rząd się przejmie tym, że nie starcza wam do pierwszego to jesteście w wielkim błędzie!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.