08.09.2016/09:47

Mid Europa Partners nie sprzeda sieci Żabka Eurocashowi?

Grupa Eurocash przestała być faworytem do przejęcia spółki Żabka Polska, do której należą sieci sklepów Żabka i Freshmarket - donosi "Puls Biznesu". Z informacji gazety wynika, że największe szanse na akwizycję mają fundusze private equity. Obecny właściciel Żabki, fundusz Mid Europa Partners, może ewentualnie podjąć decyzję o debiucie giełdowym sieci.

Jak wymienia "PB", kupnu Żabki przyjrzą się takie fundusze jak BC Partners, Advent, Oaktree, Blackstone, Bridgepoint, czy KKR. Gazeta ustaliła też, że przejęciem Żabki zainteresowani są inwestorzy branżowi tacy jak meksykański OXXO, który posiada sieć ponad 14 tys. sklepów convenience w Ameryce Łacińskiej.

Dlaczego nie Eurocash? Informatorzy "PB" wskazują, że próba przejęcia Żabki przez największego hurtownika w Polsce wiązałaby się z długotrwałym postępowaniem antymonopolowym. W tym czasie w Żabce nie byłyby prowadzone inwestycje, a zatem zmniejszyłaby się konkurencyjność tej sieci.

"Puls Biznesu" nie wyklucza, że na późniejszym etapie rozmów z chętnymi na przejęcie Żabki, Mid Europa Partners dopuści do negocjacji Eurocash. Gazeta stawia jednak tezę, że hurtowa grupa nie będzie faworytem w wyścigu o największą w Polsce sieć sklepów convenience, wartą - zdaniem analityków - ok. 1 mld euro.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • nicpoń 09.09.2016

    Kasa misiu, kasa...

  • nie rozumiem 09.09.2016

    Na co Meksykańcom Żabka w jakiejś tam odległej Polsce?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.