03.09.2020/08:22

Mięso w sklepach zostanie oflagowane

Już pod koniec września świeże mięso, jeśli nie zostało wyprodukowane w Polsce, będzie musiało być oznaczone flagą z kraju pochodzenia. Nie wszyscy sprzedawcy wiedzą o nowych przepisach. Natomiast ci, którzy wiedzą, zapowiadają, że być może w produktach pojawią się flagi – donosi serwis finanse.wp.pl.

Już niebawem schłodzone i zamrożone mięso ze "świń, owiec, kóz i drobiu" będzie musiało być w sklepie oznaczone flagą - o ile krajem jego pochodzenia nie jest Polska. Jak informuje serwis finanse.wp.pl, rozporządzenie resortu rolnictwa w tej sprawie wchodzi w życie już 30 września.

Co to oznacza w praktyce dla detalistów? Jak mają wyglądać oznaczenia? Dokument ministerstwa mówi o "informacji dotyczącej państwa pochodzenia i grafiki przedstawiającej flagę na wywieszce w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji [mięsa]".

Serwis finanse.wp.pl zwraca uwagę, że przepisy nie mówią wprost, jak należy oznaczać świeże mięso. Wiadomo tylko, że grafika z flagą nie może być mniejsza niż sam opis produktu. Menedżer jednej z dużych sieci handlowych ocenia na łamach „Wirtualnej Polski”, że pewnie się skończy na tym, że trzeba będzie wkładać flagi do mięsa w sklepach.

Więcej na finanse.wp.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Zdrowy rozsądek 06.09.2020

    Proponuję podobnie oflagować telefony komórkowe ,samochody osobowe, banany i pomarańcze które nie zostały wyprodukowane w Polsce.

  • żondowy 04.09.2020

    Ciekawe kto zasponsoruje maszty do tych flag ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także