18.09.2020/08:34

Mieszkańcy skarżą się na nocne hałasy z hurtowni Eurocash. Urzędnicy bezradni

Hałas zaczyna się o godz. 22 i trwa do 6 rano. Z hurtowni dochodzą dźwięki przerzucanych palet z butelkami i silników ciężarówek, które co chwilę podjeżdżają do blaszanego hangaru - pisze "Czas Brodnicy".

- Byliśmy ze skargą u burmistrza. Okazało się, że obiekt, który teraz jest hurtownią przerzutową, służyć miał innym celom. Właściciele zapewniali, że w obiekcie będzie wykonywany wstępny montaż, prace polegające na wykonywaniu elementów stalowych, przygotowywaniu ich (wstępnym spasowaniu) przed wysłaniem na plac budowy. Chociaż właściciel uzyskał wszystkie decyzje, to prowadzona tam działalność jest według nas niezgodna w wielu szczegółach z warunkami określonymi w decyzji o warunkach zabudowy - mówi "Czasowi Brodnicy" pani Agnieszka z posesji przy ulicy Długiej.

Mieszkańcy dowiedzieli się, że właściciel nieruchomości wnioskując o zezwolenie na prowadzenie działalności nie przewidywał emisji hałasu. Ludzie zwrócili się więc do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przeprowadzenie kontroli. Jednak, jak donosi gazeta, urząd pracuje jedynie do 16, więc kontrola jest niemożliwa. - W przypadku Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Brodnicy czas pracy we wtorek określono w godzinach od 8.00 do 16.00, w pozostałe dni pracy (…) od 7.30 do 15.30. Wobec czego nie ma możliwości formalno-prawnych, aby przeprowadzić czynności kontrolne w porze nocnej - napisał Witold Sosnowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Brodnicy, odpowiadając mieszkańcom.

Jednak kontrola się odbyła, ale w godzinach pracy urzędu, czyli wtedy, kiedy w hurtowni akurat nikt nie hałasuje. Zirytowani mieszkańcy poskarżyli się Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, który skargę uznał za bezzasadną. Nakazał jednak powiatowemu inspektorowi uzupełnienie odpowiedzi o merytoryczne wyjaśnienia.

Hurtownia, o której mowa należy do spółki Eurocash, jednak na razie firma nie skomentowała sprawy.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 18.09.2020

    Wyburzyć i zbudować ją od nowa. Nawet jak to będzie nielegalne

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także