07.03.2017/12:03

Mieszko otwiera w Gliwicach nowy magazyn wyrobów gotowych

Nowy magazyn wyrobów gotowych Mieszko, zlokalizowany w Gliwicach, został operacyjnie uruchomiony 6 marca 2017 roku. Obiektem zarządza firma ID Logistics, do zadań której należy efektywne zarządzanie procesami magazynowymi, w tym co-packing, kompletowanie zamówień i zarządzanie zapasami. Operator odpowiada także za transport półproduktów bezpośrednio z zakładów produkcyjnych Mieszko do gliwickiego centrum dystrybucji.

Nowoczesny magazyn typu BTS (build-to-suit) został w pełni dostosowany do przechowywania i dystrybucji artykułów czekoladowych, wrażliwych na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy wilgoć. Magazynowanie odbywa się w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej +16°C, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza.

 Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Gliwicach jest dla nas świetną okazją do towarzyszenia firmie Mieszko S.A. w jej dalszym rozwoju, a także wykorzystania naszego know-how w logistyce kontraktowej dla branży wyrobów cukierniczych. Wspólnie z zespołami Mieszko, zespoły ID Logistics przygotowały rozwiązania logistyczne na najwyższym poziomie, co pozwoli nam usatysfakcjonować klientów Mieszko w Polsce i za granicą  powiedział Yann Belgy, Dyrektor Generalny ID Logistics Polska S.A.

Nowe centrum dystrybucji Mieszko w Gliwicach skonsolidowało pracę dwóch magazynów firmy. Jego powierzchnia wynosi 6800 mkw., w tym 6400 mkw. stanowi powierzchnia magazynowa, 400 mkw część biurowa. Składowanych jest tu ponad 800 typów (SKU) produktów czekoladowych, m.in. praliny, cukierki ekstrudowane, trufle, cukierki karmelkowe oraz wafle. W magazynie wydzielona została również strefa do składowania opakowań.

Priorytetem projektu jest poprawa serwisu dla klientów Mieszko S.A. w Polsce i na świecie poprzez reorganizację i skonsolidowanie pracy magazynów wyrobów gotowych.

2016 był dla Mieszko rokiem wewnętrznych transformacji. Zmodernizowaliśmy i skoncentrowaliśmy produkcję w Raciborzu, zmniejszyliśmy ilość SKU, zreorganizowaliśmy naszą ofertę, rozpoczęliśmy proces przeniesienia magazynu do Gliwic - mówi Igor Jeliński, Prezes Zarządu Mieszko S.A.

I dodaje: - Budowa nowoczesnego magazynu wyrobów gotowych jest dla naszej firmy kluczowym przedsięwzięciem, wpisującym się w strategię operacyjną Mieszko. Ponieważ jakość zarówno produktów, jak i usług są dla nas priorytetem, podjęliśmy decyzję, żeby logistykę oddać w ręce ekspertów. Wybraliśmy ID Logistics, po to, by zapewnić naszym klientom najwyższej jakości, profesjonalną obsługę zgodną ze światowymi standardami. Jestem przekonany, że konsolidacja magazynów wyrobów gotowych w jednym miejscu, a także międzynarodowe doświadczenie ID Logistics pomoże jeszcze efektywniej i szybciej obsługiwać naszych klientów w Polsce i na całym świecie.

Mieszko to znana polska marka czerpiąca z ponad 100-letniej tradycji cukierniczej. Firma specjalizuje się w produkcji czekoladowych pralin i karmelków. Nasze najpopularniejsze produkty to: bombonierki Cherrissimo, Amoretta, Magnifique, Chocoladorro, a także Michaszki czy Zozole.  Fabryki firmy zlokalizowane są w Raciborzu. Firma eksportuje swoje wyroby do ponad 60 krajów świata.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.