06.02.2019/08:55

Migracja zarobkowa z Ukrainy już nie rośnie?

W 2018 roku spadła liczba nowych oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom z Ukrainy - pisze Rzeczpospolita. Agencje pośrednictwa pracy twierdzą, że liczba imigrantów nie spada, ale konkurencja o nich zaczyna być coraz ostrzejsza.

W 2018 roku do polskich urzędów trafiło 1,58 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom. Oprócz tego urzędy wydały ponad 121 tys. zezwoleń na prace sezonowe. Rok wcześniej liczba oświadczeń była jednak wyższa o ponad 240 tys.

Zdaniem ekspertów spadek wynika przede wszystkim ze zmian w przepisach, które ukróciły proceder masowego zgłaszania zamiaru powierzenia pracy a następnie handlowania tymi oświadczeniami na Ukrainie. Według agencji liczba imigrantów wzrosła, ale i tak jest ich za mało jak na potrzeby polskich przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.