07.09.2018/11:40

Miliarder Richard Liu, właściciel JD.com, aresztowany pod zarzutem przestępstwa seksualnego

Główny akcjonariusz i prezes chińskiego giganta e-commerce JD.com – Liu Qiangdong, znany także jako Richard Liu – został na krótko aresztowany w amerykańskim mieście Minneapolis. Jeden z najbogatszych Chińczyków ma zarzut popełnienia przestępstwa seksualnego. Został wolniony, ale dochodzenie trwa – informuje BBC.

Aresztowanie miało miejsce w ubiegły piątek tuż przed północą. Biznesmen został zwolniony w sobotę po południu. Nie musiał płacić kaucji i mógł opuścić Stany Zjednoczone. Firma JD.com natychmiast zamieściła na portalu społecznościowym Weibo oświadczenie, że aresztowanie pana Liu to skutek „bezpodstawnego oskarżenia”, o czym świadczy jego szybkie zwolnienie – relacjonuje BBC.

Policja z Minneapolis nie chce komentować sprawy, ponieważ trwa dochodzenie, jednak jej rzecznik John Elder powiedział w rozmowie z BBC, że decyzja o zwolnieniu chińskiego biznesmena nie powinna być podstawą do oceny siły materiałów dowodowych w sprawie. Pan Liu może swobodnie podróżować, ponieważ prowadzący śledztwo zakładają, że gdy będą chcieli się z nim skontaktować, nie będzie z tym żadnych problemów.

Według Forbesa, Richard Liu dysponuje majątkiem wartym 7,9 mld dolarów. W rankingu najbogatszych ludzi na świecie za 2018 r. Forbes sklasyfikował go na 140. miejscu, wraz z dwiema innymi osobami, ale wówczas jego majątek wyceniono ma 10,8 mld USD.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.