05.02.2016/13:54

Minął termin zgłaszania uwag przez ministerstwa do projektu ustawy o "podatku handlowym"

O godzinie 12.00 w piątek 5 lutego br. upłynął termin zgłaszania uwag przez poszczególne ministerstwa do projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, opracowanego przez Ministerstwo Finansów.

Wkrótce dowiemy się, czy któryś z resortów zdecydował się na wyrażenie swojej opinii w sprawie projektu. Jeśli jakieś uwagi zostały zgłoszone, to zostaną one rozpatrzone przez Ministerstwo Finansów. Potem projekt trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów, a następnie zostanie wniesiony pod obrady rządu.

Przypomnijmy, Minister Finansów Paweł Szałamacha wystosował prośbę do pozostałych resortów o zgłaszanie uwag do projektu ustawy zaledwie trzy dni temu, 2 lutego. Ponadto prace nad projektem prowadzone są w tzw. trybie odrębnym - Ministerstwo Finansów oświadczyło, że dzięki temu "tok pracy nad projektem ulegnie znacznemu skróceniu".

Projekt ustawy teoretycznie może zostać poddany pod głosowanie w Sejmie już w drugiej połowie przyszłego tygodnia. Prace nad nowym podatkiem mogą jednak potrwać dłużej. Jeszcze dzisiaj zbiera się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Przedstawiciele branży handlowej z posłami i stroną rządową spotkają się ponownie w przyszłą środę (10 lutego). Od jakości dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami zależeć będzie, jak długo potrwa jeszcze praca nad projektem ustawy.

Na przyszły tydzień zapowiedziane zostały już dwie manifestacje: jedna w Lublinie, a druga w Warszawie. W poniedziałek 8 lutego o godz. 12.00 odbędzie się demonstracja przed Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, na którą zaprasza Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Polskich "Razem". Z kolei w czwartek 11 lutego od godz. 11.00 przedsiębiorcy z całej Polski protestować będą pod Sejmem. Organizatorem tej demonstracji jest Wiesław Michalak z Rady Franczyzobiorczej Lewiatan Wielkopolska.

Czytaj także:
TYLKO U NAS: Ustawa o „podatku handlowym” może nie przejść przez Sejm?!
11 lutego demonstracja handlowców przed Sejmem
Premier Beata Szydło zapowiada rozwiązanie kryzysu wokół podatku od handlu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.