12.03.2020/20:57

Minister Ardanowski: Nie ma obaw, że zabraknie nam żywności

– Jesteśmy znaczącym producentem żywności w Unii Europejskiej, a w niektórych segmentach także na świecie – podkreślił dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Chwilowy brak jakiegoś asortymentu to kwestia logistyczna związana ze zwiększonymi zakupami, a nie z brakami danego produktu. Jak zwrócił uwagę minister zwiększone zakupy są jak najbardziej naturalne ze względu na możliwość kwarantanny i zwykłej, ludzkiej reakcji na tego typu sytuacje.

– Dzięki polskim rolnikom nasz kraj produkuje więcej żywności niż jest w stanie wchłonąć rynek wewnętrzny. Nie ma obaw, że zabraknie nam tak podstawowych produktów, jak mąka, mięso, mleko, jaja, czy warzywa – powiedział minister.

Jednocześnie minister Ardanowski przestrzegał, aby nie robić nadmiernych zapasów, aby w dłuższej perspektywie nie marnować tej żywności. – Może teraz dotrze coś do tych nieodpowiedzialnych pseudoekologów, którzy atakują rolników i chcieliby zakazać hodowli zwierząt, a w konsekwencji niemalże zlikwidować rolnictwo – stwierdził minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają nam rolnicy jest wartością bezcenną. Dzięki temu nie ma obaw, że nawet przy zakłóconej wymianie międzynarodowej zabraknie żywności w Polsce. – Jak zawsze najważniejsze jest racjonalne podejście i nie popadanie w przesadę – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Kris 14.03.2020

    Żywności nie zabraknie, ale zapewnie wzrośnie kategoria produktów sterylizowanych. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

  • Gość 13.03.2020

    Najgorszy nieudacznik w rządzie. Populusta i tyle w temacie

  • Adelajda 13.03.2020

    Ardanowski ,jeśli przeżyjemy ,to powiemy jak było ,hak na razie to niema co tobie wierzyć ,gdyż jesteś taki sam jak rządzący zydki !! Kto dopuścił do tego ,że w RZ. Polsce ,nie ma lekarzy wirusologów ?! Kto nie zabezpieczył lekarzy zajmujących się zarażonymi ?; Kto nie przygotował szpitalu na to co się dzieje i wreszcie kto pozwolił żeby przez cały czas na okrągło ,przyjeżdżali ludzie do Polski. Kraków gdzie zarażenie i śmiertelność jest bardzo wysoka jak Chiny ,Włochy czy Niemcy ?; Rządzący zydobandersyny !! Teraz nawet nikt nie sprawdza tych co przylatują samolotami do RZ. Polski. Podróżniczka Polska ,mówi że nikt ich nawet nie sprawdzał na lotnisku w Warszawce !; Co to jest !!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.