13.03.2020/14:31

Minister finansów apeluje do organizacji kartowych o szybsze podniesienie limitu płatności zbliżeniowych bez PIN

Minister finansów Tadeusz Kościński zwrócił się do organizacji kartowych z apelem o szybkie podniesienie limitu płatności zbliżeniowych bez PIN do 100 zł. Chodzi o profilaktykę w walce z koronawirusem.

„Zwróciłem się z prośbą do organizacji kartowych o przyspieszenie prac nad wdrożeniem możliwości płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN. Cyfryzacja to wygoda, ale teraz również kwestia naszego bezpieczeństwa. Pamiętajmy o tym” – apeluje na Twitterze minister finansów Tadeusz Kościński.

Narodowy Bank Polski wydał już zgodę na podniesienie limitu. Zarówno Visa jak i Mastercard mają więc zielone światło i mogą przyspieszyć przygotowania do tej operacji.

Podniesienie limitu oznaczałoby znaczne zmniejszenie liczby transakcji, przy których trzeba wpisywać na klawiaturze terminalu numer PIN karty. Tym samym zmniejszyłoby się ryzyko rozsiewania koronwirusa przez osoby zarażone. Przypomnijmy, że według ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia wirus może się przenosić za pośrednictwem banknotów, a zatem może się także rozsiewać za pośrednictwem klawiatur terminali płatniczych. Zwiększenie liczby transakcji bez PIN powinno zatem zwiększyć bezpieczeństwo klientów płacących za zakupy zbliżeniowo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.