22.03.2019/09:35

Minister Jan Krzysztof Ardanowski: Nie będzie podwyżek cen żywności

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapewnił na antenie Polskiego Radia, że w najbliższym czasie nie będzie znaczącej podwyżki cen produktów spożywczych. Przyznał, że problemem może być ewentualna susza.

Słowa Ardanowskiego to odpowiedź na artykuł w dzienniku „Fakt”, który doniósł o spodziewanym drastycznym wzroście cen produktów spożywczych ze względu na zapowiadaną ustawę o ograniczeniu udziału marek własnych na półkach sklepowych. – Nie ma żadnych przesłanek, że żywność radykalnie podrożeje – powiedział minister.

Odniósł się również do wspomnianego ograniczenia asortymentu marek własnych w sklepach. Zauważył, że sieci często nie chcą oznaczać producenta. – Zastanawiamy się, żeby ograniczyć sprzedawanie przez sklepy żywności pod markami własnymi, czyli nie wiadomo skąd pochodzącej - przyznał. Dodał, że konsument nie może być oszukiwany i produkty muszą być obiektywnie oznakowane.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Uran 25.03.2019

    Partia wstrzymała podwyzki pradu, zadba przed wyborami o ceny żywności. Podobnie działały PARTIE w PRLu, Wenezueli, Kubie, itp. Administracyjne ingerowanie w ceny doprowadza na końcu do krachu i totalnego braku danego towaru na rynku. Dojrzali wiekiem pamietają jak wyglądały półki sklepowe w 1989 roku - do czego doprowadziła komuna. Obecnie komuchy z PISu podążają tą samą ścieżką.

  • handlowiec 22.03.2019

    Gość jest naprawdę dobry :) Wstrzyma podwyżki :):):)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.