06.06.2020/19:12

Minister rolnictwa: Analizujemy kandydatów do Krajowej Grupy Spożywczej. Sieć sklepów ma być elementem KGS

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa potwierdził, że rząd analizuje konkretne firmy, które stworzyłyby holding spożywczy – poinformował Businessinsider.

Krajowa Grupa Spożywcza ma składać się ze spółek z udziałem Skarbu Państwa, w tym takich, które prowadzą giełdy rolno-spożywcze. W jej skład ma wejść Krajowa Spółka Cukrowa – konsorcjum cukrowni należące do Skarbu Państwa.

Minister rolnictwa powiedział, że stworzenie polskiej sieci sklepów, którą ma w planach rząd, związane jest m.in. z pozycją polskiego rolnika w systemie, w którym dominują zagraniczne podmioty.

Jego zdaniem trzeba zastanowić się nad odzyskaniem rynku wewnętrznego przy dominującej roli zagranicznych sieci handlowych.

„Taki układ powoduje, że rolnicy są najsłabszym ogniwem i na tym przegrywają. To, jaki segment handlu artykułami rolno-spożywczymi – czy handel detaliczny, czy hurtowy powinien być realizowany w ramach takiej działalności – będzie zależało od chłodnej analizy przeprowadzonej w Ministerstwie Aktywów Państwowych” – powiedział Ardanowski.

Jak dodał, sieć sklepów ma być jednym z elementów budowania Krajowej Grupy Spożywczej, która jest w tej chwili realizowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. To kontynuacja idei wypracowanej w Ministerstwie Rolnictwa.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gosc 08.06.2020

    SUPER POMYSŁ,TYLKO WŁASNY HANDEL POWRÓCI PRZEMYSŁ POLSKI BRAWO !!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.