04.02.2019/15:14

Minister rolnictwa: Brakuje dyskusji między producentami, a handlem i dystrybucją

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji w poniedziałek podkreślał, że polskie rolnictwo funkcjonuje w rozbiciu, bez powiązań strukturalnych, relacje między rolnikami i przetwórcami są pozrywane, nie ma właściwie żadnego obszaru dyskusji między producentami a konsumentami, nie ma dyskusji o relacjach między polską produkcją rolną, a handlem i dystrybucją – podaje onet.pl.

Szef MRiRW wyjaśnił, że dialog jest potrzebny, stąd propozycja stworzenia instytucji dialogu społecznego w rolnictwie, tak by rozwiązać problemy między grupami interesariuszy w całym łańcuchu od producenta do konsumenta. Jan Krzysztof Ardanowski chce, żeby ta zinstytucjonalizowana forma dialogu nazywała się "Porozumieniem rolniczym". Minister tłumaczy, że chodzi o to, aby rozpocząć debatę nad zmianami w polskim rolnictwie.

Więcej na onet.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.