19.03.2020/08:07

Minister Rolnictwa: Mamy bardzo duże zapasy żywności

- Nie ma żadnych obaw i żadnego strachu o to, że Polsce zabraknie żywności. To chwilowe wykupienie w sklepach już zostało nadrobione – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski w „Sygnałach Dnia” w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Minister w rozmowie przyznał, że rozumie obawy polskich konsumentów spowodowane tym, że nie wiedzieli czy sklepy będą otwarte. – Zapewniam, że będą – dodał i podkreślił, że kupowanie na zapas jest naturalną reakcją w takiej sytuacji.

Powiedział również, że masowy napływ klientów do sklepów musiał spowodować, że części produktów zabraknie, ponieważ są one produkowane na bieżąco na potrzeby handlu.

Zdaniem Ardanowskiego, biorąc pod uwagę porę roku, zapasy żywności są absolutnie wystarczające. Podkreślił, że Polska dysponuje odpowiednią ilością pszenicy, warzyw oraz nabiału.

Więcej na polskieradio.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.