25.11.2020/14:51

Minister zdrowia Adam Niedzielski pozytywnie o pomyśle uczynienia 6 grudnia niedzielą handlową

Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej pozytywnie odniósł się do pomysłu zwiększenia liczby handlowych niedziel w grudniu 2020 r. z dwóch do trzech. Jak informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, takie rozwiązanie zostało zaproponowane przez rząd PiS w najnowszym projekcie nowelizacji specustawy covidowej.

- Mamy szczególny okres zbliżających się świąt, to jest okres związany z zakupami, przygotowaniem, prezentami. Wydaje się, że ta jedna niedziela poprawi komfort, rozładowując potencjalny tłok, jaki mógłby się pojawić w galeriach handlowych - powiedział Adam Niedzielski.

Jak dodał, w sprawie dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia "jakiegoś szczególnego konfliktu [w rządzie - dop. red.] nie było".

Stwierdził też, że rząd uzyskał "ze strony handlu" zapewnienia, że "pewien reżim sanitarny, którego oczekujemy, będzie pilnowany".

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującą ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w końcówce bieżącego roku niedzielami handlowymi standardowo powinny być 13 grudnia i 20 grudnia. O ile rządowy projekt nie napotka na problemy w parlamencie, będziemy mogli dopisać do tej listy także 6 grudnia.

Równolegle z konferencją prasową Adama Niedzielskiego, handlowa sekcja NSZZ "Solidarność" skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym domaga się "natychmiastowego wycofania propozycji ustanowienia niedzieli handlowej 6 grudnia oraz rozpoczęcia dialogu ze związkami zawodowymi na temat zasad funkcjonowania handlu w dobie pandemii".

Kliknij i przeczytaj więcej o projekcie nowelizacji specustawy covidowej, w którym przewidziano, że w niedzielę 6 grudnia 2020 r. wszystkie sklepy będą mogły być otwarte.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • klijent 26.11.2020

    A myślałem,że ten facet ma swoje zdanie! gada jak mu każą.

  • Robot 25.11.2020

    Panie ministrze czyj komfort to poprawi? Ach, pracownicy handlu to roboty, zapomniałam, może przenieść wszystkie urzędy, szkoły, przychodnie do hipermarketów, skończą się teleporady o ile ktoś przed pracą się dodzwonić, przestaną brać kwarantannę i będą oszczędności, zapraszamy, u nas jest bezpiecznie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także