12.04.2020/12:18

Minister zdrowia za otwarciem niektórych sklepów: jeśli gospodarka nie ruszy, będą umierać ludzie

- Jeżeli gospodarka nie ruszy, ludzie będą umierali na inne choroby – tłumaczył minister Łukasz Szumowski w Radiu Zet. Mówił o tym, że "niektóre sklepy, być może, muszą być uruchomione", jednak nie podał żadnych konkretów dotyczących sklepów ani daty ich otwarcia.

- Potrzebujemy bardzo dużych środków na medycynę, na leczenie ludzi. Jeżeli będziemy mieli zapaść gospodarczą, to tych środków po prostu nie będzie - mówił minister Szumowski w Radiu Zet. - Jeżeli gospodarka nie ruszy, jeżeli będziemy mieli tragedię i zapaść gospodarczą, będą umierali ludzie na inne choroby.

Szumowski mówił także o poluzowaniu zakazów handlu w niektórych sklepach. Nie podał jednak konkretów. - W końcu możemy zastosować pewne rygory wejścia do takiego sklepu czy obuwniczego, czy galanteryjnego, czy odzieżowego, czy meblowego – stwierdził nie podając jednak żadnych szczegółowych informacji. Dodał, że obecne zasady będą obowiązywać przynajmniej do 19 kwietnia. Wcześniej premier Morawiecki informował, że po Wielkanocy chce przedstawić plan odmrożenia części działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mirosław 14.04.2020

    O służbę zdrowia to pis nigdy nie dbał. Kasy na leczenie nie było bo musiała być na łapówki wyborcze, limuzyny, TVP pis propaganda, posady pisowców i ich rodzi i inne tego typu wydatki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.