17.10.2018/14:18

Ministerstwo analizuje skutki zakazu handlu w niedziele. Kiedy poznamy projekt nowelizacji ustawy?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej analizuje skutki, jakie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele wywarła na rynek pracy w handlu i sprzedaż detaliczną oraz sprawdza, w jakim stopniu przepisy ustawy są przestrzegane. Po co? Aby pozyskać wiedzę na temat tego, co w ustawie należy zmienić przy okazji planowanej na jesień nowelizacji.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Nick Dżager 03.03.2019

    PiS utrudnia życie obywatelom chorymi ustawami typu zakaz handlu w niedziele jak tylko potrafią i nadal rozglądają się "co by tu jeszcze spie...ć w tym kraju". Jeszcze w niedziele np. pracuje kolej i inna komunikacja, internet, telefonia, radio i TV, szpitale, straż, ciepłownictwo, elektrownie, restauracje, itd. itp.. Długo by wymieniać bo większość pracuje, tylko kasjerki święte krowy. Przez nich wiele rodzin nie może jechać w niedziele do dużej galerii w odległym mieście bo chore pisiory zabroniły i każą do kościoła, zamiast rodzinnej niedzieli wedle własnego uznania. To i tak nie działa bo kto ma iść do kościoła to i tak chodził a kto nie wierzy w dyrdymały to nie uprawia guseł. Pracownikom handlu zafundowali utratę posady, a pozostałym pracę po godzinach za półdarmo. Ograniczają wolność ludziom. Totalna głupota jak wszystko czego się dotknie ta podła "dojna zmiana"!

  • nova 18.10.2018

    Dlaczego NIKT nie interesuje się sklepami na stacjach PALIW !!!! ludzie zatrudnieni w tych sklepach pracują w niedziele i o zgrozo !!! zawsze maja w ofercie alkohol. Jest to ewenement na skale światową !!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.