19.09.2016/12:16

Ministerstwo Finansów: Mamy plan, co teraz zrobić ws. podatku handlowego

Ministerstwo Finansów wydało komunikat, w którym odnosi się do dzisiejszej decyzji Komisji Europejskiej o wszczęciu szczegółowego postępowania wyjaśniającego ws. podatku handlowego. Resort poinformował, że brał pod uwagę taki scenariusz.

- Ministerstwo Finansów spodziewało się zajęcia przez KE stanowiska w sprawie podatku już od kilku tygodni. Trwała wymiana korespondencji, otrzymywaliśmy informacje na ten temat od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i naszego przedstawicielstwa w Brukseli - podał resort finansów.

Ministerstwo poinformowało, że brało pod uwagę zarówno wariant "pozytywny", to jest zaprzestanie postępowania przez KE, jak i wariant "negatywny". - Dlatego MF przygotowało plan działań na tę drugą okoliczność - czytamy w komunikacie resortu. Szczegóły tego planu przedstawione zostaną we wtorek.

Czytaj także:
Podatek handlowy oficjalnie zawieszony! Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie
Podatek handlowy upadnie? Ujawniamy korespondencję Polski z Komisją Europejską!
Korespondencja Polski z KE ws. podatku handlowego - publikujemy skany pism

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Sic 20.09.2016

    Wprowadzić dla WSZYSTKICH w niewielkiej skali podatek obrotowy i jednocześnie stałą ulgę kwotową-zwolnienie podatkowe od każdego pracownika aktywizującą zatrudnienie w firmach prowadzących działalność handlową. Unijne Ojłopki powinny zrozumieć, że Polska sprzedawana w ostatnich latach za bezcen i przysłowiowe srebrniki się budzi i nie pozwoli na więcej.

  • Sic 19.09.2016

    Wprowadzić podatek obrotowy równy dla wszystkich i skończy się Eldorado zachodnich sieci które oplotły jak mafijna ośmiornica nasz Kraj i transferują ogromne zyski do państw pochodzenia. Banki, handel a co za tym idzie wszelka inna działalność w sferze gospodarki i produkcji czy też nawet sprzedaż towarów importowanych od wytwórców z Chin itp wszystko znajduje się w ich rękach i prędzej niż póżniej ZGNIECIE nas jako niepodległy Naród. Tylko zdrajcy i sprzedawczyki Polski typu Tusk & Ferajn wyjdą na tym dobrze. Najwyższy czas się opamiętać i bronić resztek wolności gospodarczej i politycznej Polski bo potem to już tylko .... jaka piękna katastrofa.

  • Jacek 19.09.2016

    No to który z PISowców do dymisji ??? Najlepiej to sam Kaczyński bo on jest źródłem nieszczęść Polski.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.