16.11.2017/08:32

Ministerstwo Finansów: podatek od galerii nie jest niezgodny z prawem UE

Ministerstwo Finansów podtrzymuje opinię, że uchwalony tydzień temu przez senat podatek od nieruchomości komercyjnych nie jest niezgodny z prawem unijnym - pisze Dziennik Gazeta Prawna. 

MF powołuje się to na opinię rzecznik generalnej Trybunału Sprawiedliwości UE z 9 listopada br. Chodzi o hiszpański podatek obecny w niektórych regionach tego kraju, który płacą największe sieci handlowe. Zdaniem rzecznik jest on zgodny z prawem UE. Trybunał nie rozstrzygnął jeszcze sporu, ale zdaniem Ministerstwa Finansów to znak, że także polski podatek nie jest niezgodny z przepisami.

Przypomnijmy, stosunkiem głosów 56 za, 27 przeciw i 11 wstrzymujących się senat przyjął nowelizację ustaw, która wprowadza podatek od nieruchomości komercyjnych, w tym galerii handlowych. Teraz nowe prawo będzie czekało na podpis prezydenta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.