04.05.2020/07:15

Ministerstwo Rozwoju już tylko dziś czeka na uwagi dot. maksymalnej marży na maseczki ochronne

Tylko do poniedziałku 4 maja Ministerstwo Rozwoju czekać będzie na uwagi do projektu rozporządzenia dotyczącego marż hurtowych i detalicznych na maseczki chroniące przed COVID-19. Projekt przygotowany przez resort Jadwigi Emilewicz został skierowany zarówno do uzgodnień międzyresortowych, jak i konsultacji publicznych.

Przypomnijmy, że rząd zamierza odgórnie uregulować maksymalną marżę, jaką detaliści i hurtownicy będą mogli realizować przy sprzedaży maseczek ochronnych. Maksymalna marża w hurcie ma wynosić 8 proc., a w detalu 5-50 proc. (i być uzależniona od ceny hurtowej). Kliknij, aby przeczytać więcej na temat projektu.

- Naszym głównym celem jest ochrona konsumentów przed ewentualnymi nieuczciwymi praktykami rynkowymi, polegającymi na zawyżaniu ceny sprzedaży tych produktów w stosunku do cen sprzed okresu epidemii. Oznacza to, że przedsiębiorstwa (dystrybutorzy, pośrednicy sprzedawcy) sprzedające maseczki, będą musiały uwzględnić ograniczenia cenowe. - zapewnia Ministerstwo Rozwoju.

Resort wskazuje, że podstawę prawną dla ministra rozwoju do wydania takiego rozporządzenia stanowi ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.