02.10.2018/14:15

Mlekovita uruchomiła fabrykę proszków mlecznych [ZDJĘCIA]

1 października 2018 r. miała miejsce uroczystość oficjalnego poświęcenia nowej Fabryki Proszków Mlecznych Grupy Mlekovita. Z tej okazji centralę Grupy Mlekovita odwiedziła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

– Budowa Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem to kluczowa inwestycja i największa w historii firmy z dotychczas zrealizowanych. Celem, jaki sobie zakładamy przy okazji tej inwestycji, jest osiągnięcie pozycji lidera rynku proszków mlecznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński w swoim wystąpieniu inaugurującym uroczystość.

Już teraz Grupa Mlekovita to 20 zakładów produkcyjnych, 32 własne centra dystrybucyjne, ponad 100 sklepów firmowych Mlekovitka i oferta ponad 1000 produktów. – Sukces Mlekovity to nie przypadek – to ciężka wszystkich 5 tysięcy pracowników, to pasja i miłość do ziemi i hodowli producentów mleka – podkreślał prezes Dariusz Sapiński.

Dzięki fabryce Mlekovita będzie mogła pochwalić się kolejnych wzrostem. Produkty mleczne w proszku, które są lub będą wytwarzane w nowej Fabryce, to głównie takie, których Mlekovita wcześniej nie posiadała w swojej ofercie handlowej, m.in.: produkty mleczne w proszku w standardzie odżywek dla dzieci, koncentrat białek mleka, mleko instant i wiele innych innowacyjnych wyrobów, w tym produkty dla osób aktywnych i profesjonalnie zajmujących się sportem. Część z nich już pojawiła się na rynku – m.in. koncentraty białek serwatkowych WPC 80 Super Body Active i Herkules czy mleko w proszku instant.

Ministerstwo Gospodarki zakwalifikowało fabrykę jako inwestycję o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020 – obecnie wspieranie inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej leży w gestii Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, kierowanego przez minister Jadwigę Emilewicz, która przybyła na uroczystość tradycyjnego, oficjalnego poświęcenia nowo uruchomionego obiektu. W jej trakcie na przykładzie Mlekovity minister podkreślała, jak duże jest znacznie takich inwestycji dla rozwoju gospodarczego kraju.

– Bo dobry, nowoczesny przemysł zautomatyzowany jest przyszłością gospodarki polskiej i światowej. Jeżeli chcemy wykorzystać szansę, jaką daje dobra koniunktura gospodarcza, musimy mieć nowoczesny przemysł – właśnie taki, jaki mamy tutaj. A w tym zakładzie mamy i przedsiębiorczość, i technologię – mówiła minister Emilewicz.

Zarówno minister Emilewicz, jak i wszyscy zaproszeni goście, mogli sami ocenić skalę nowoczesności w Fabryce Proszków Mlecznych Mlekovita, zwiedzając zakład tuż po poświęceniu go przez biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego i uroczystym przecięciu wstęgi.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • nie_kumam 18.10.2018

    A dlaczego ten nie ma odzieży ochronnej ? Jak zwykle poza prawem. Firmy się ośmieszają takimi scenami.

  • Igoras 14.10.2018

    Bez księdza produkcja by nie ruszyła. Zabrakło tylko Matousza pinokialnego, żeby powiedział co mu ślina na język nowego przyniosła, prawda...

  • żondzi_ksionc 08.10.2018

    ufff... na całe szczęście, że na czas dotarł ksiądz... to najważniejsze...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.