06.01.2019/22:10

Mlekpol pobił rekord i zapowiada bicie kolejnych

Ponad 1,8 mld litrów mleka skupiła Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w 2018 roku od swoich dostawców – to rekordowy wynik w historii spółdzielni. Mlekpol utrzymuję pozycję lidera skupu mleka na polskim rynku.

- Spodziewaliśmy się nowego rekordu. To kolejny znakomity wynik po ubiegłym roku, kiedy skupiliśmy 1,77 mld litrów mleka. To przede wszystkim zasługa naszych dostawców, którzy inwestują i rozwijają swoje gospodarstwa - mówi Kazimierz Czernewski, dyrektor Wydziału Skupu SM Mlekpol.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Spółdzielnia  przekroczyła rekordową ilość 1,8 mld litrów mleka skupionego i przerobionego w ciągu 12 miesięcy. Ten wynik Mlekpol osiągnął, pozyskując mleko wyłącznie z własnej bazy skupowej, od 9,5 tysiąca członków spółdzielni.

Mlekpol inwestuje w swój rozwój technologiczny, a obserwowane przez nas  zaangażowanie dostawców, powiększanie gospodarstw i ich konsolidacja, pozwalają nam zakładać, że już w najbliższej przyszłości Mlekpol przekroczy granicę 2 miliardów litrów skupionego mleka.  – dodaje Kazimierz Czernewski.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.