03.10.2017/17:12

Mocna odpowiedź Biedronki na regały Lidla i Netto z produktami Bio

Biedronka mocno poszerzyła dotychczasową ofertę produktów bio/eko, wprowadzając na półki kilkadziesiąt nowych wyrobów z tej grupy. To mocna odpowiedź Biedronki na ostatnie projekty sieci Lidla i Netto, które zakomunikowały wprowadzenie na stałe do swoich sklepów regałów z produktami biologicznymi i dietetycznymi. W przypadki Biedronki nie wiadomo ile towarów dostępnych w ramach akcji zostanie na stałe, na półkach sieci.

Jak podkreślają przedstawiciele Jeronimo Martins Polska „prawidłowe odżywianie nie jest chwilową modą, tylko coraz silniejszym trendem.” Podążając za nim, Biedronka przygotowała ofertę „5 kroków do dobrej formy”, znalazły się w niej produkty bio, wędliny z serii Nature, produkty proteinowe, zbożowe i kasze. Na osoby ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi czekają zaś artykuły spożywcze niezawierające laktozy i glutenu. Oferta obowiązuje od 2 do 8 października br. lub do wyczerpania zapasów.

Ofertę podzielono na pięć działów, czyli pięć kroków, które każdy z nas może wykonać dla dobrej formy. Pierwszy krok to jedzenie warzyw i owoców 5 razy dziennie, drugi krok podkreśla rolę śniadania jako podstawowego posiłku. Biedronka przypomina też o konieczności: jedzenia regularnych posiłków, picia minimum 2 litrów płynów dziennie oraz wprowadzeniu do diety produktów sezonowych, zbożowych i kasz.

W aktualnym asortymencie sieci znajdziemy szeroki wybór warzyw i owoców bio, produkty z serii Natura Food Bio, w tym np. pomidory krojone, pastę warzywną, tofu naturalne, a także bio jogurty, bio miód lipowy i wielokwiatowy, bio makarony, bio kasze i mąki. Klienci Biedronki będą też mogli nabyć produkty z serii Kraina Wędlin Nature, produkowane bez dodatku fosforanów, substancji konserwujących, sztucznych barwników i glutaminianu sodu, np.: szynkę wędzoną, schab wędzony, kiełbasę krakowską suchą z szynki oraz kabanosy. W ofercie znajdą się także jogurty typu islandzkiego Skyr, wody Polaris w specjalnej cenie oraz różnego rodzaju soki, np. sok pomarańczowy wyciskany Vital Fresh czy soki z nasionami Chia Vitanella.

Biedronka proponuje także szeroką ofertę produktów bez laktozy, m.in. ser w plastrach Mlekovita, jogurt kremowy FruVita, serek wiejski Delikate, mleko świeże Mleczna Dolina. W sklepach sieci znajdą też coś dla siebie osoby unikające glutenu, np. różnego rodzaju bezglutenowe makarony Sotelli, bezglutenowe biszkopty Vitanella czy krem ekologiczny bezglutenowy Natura Food.

Akcja „5 kroków do dobrej formy” jest prowadzona we wszystkich sklepach sieci, których obecnie jest ok. 2750. Jednak niektóre produkty – jak np. syrop z agawy bio 230g, czekolady Wawel bez cukru, bułka z nasionami chia 80g czy galaretki Fresh&Fruity bez cukru mogą być dostępne jedynie w wybranych placówkach.

W ofercie „5 kroków do dobrej formy” dostępnych jest ponad 100 produktów. Około 30 z nich znajduje się w stałym asortymencie sieci. Jak podkreślają przedstawiciele Jeronimo Martins pozostałe artykuły z folderu „5 kroków do dobrej formy” to produkty sprzedawane czasowo. W tym momencie jest za wcześnie na ewentualne deklaracje dot. wprowadzenia ich do oferty stałej.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • dorodna agunia pluciunia 08.10.2017

  U nas w Tczewie w Biedronce na warzywnym to pełno dorodnych buraków gotowych do schrupania i na barszczyk też się nadają, a mój azorek też lubi polizać,

 • dorodna agunia pluciunia 08.10.2017

  U nas w Tczewie w Biedronce na warzywnym to pełno dorodnych buraków gotowych do schrupania i na barszczyk też się nadają, a mój azorek też lubi polizać,

 • C 04.10.2017

  Space management rulez. Mogli poczekać z ogłoszeniem tej nowej kategorii.

 • spostrzegawczy klient 04.10.2017

  Widzę pięć opakowań groszku na jednej półce obok siebie. To złudzenie optyczne czy ma tak wyglądać, że półka jest szersza? W Lidlu to by oszczędzili miejsce i ułożyli jedno na drugim... i mieliby miejsce na dodatkowy rodzaj towaru.

 • TT 04.10.2017

  24 fejsy kukurydzu, 20 pomidorow, 24 groszku - robi wrazenie! :)))

 • Wędrowiec 04.10.2017

  Nie wiem czy wam wiadomo, ale firma Mlekovita dodaje do swych produktów składniki, których nie ma na etykiecie. Wykazały to testy grupy ProTest.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.