19.09.2016/16:27

Mocny wzrost sprzedaży w sklepach w sierpniu

Sprzedaż detaliczna wzrosła w sierpniu w Polsce o 5,6 proc. w ujęciu rocznym i o 0,8 proc. w ujęciu miesięcznym. W cenach stałych w skali roku, wzrost sprzedaży detalicznej był wyższy o 7,8 proc., wobec wzrostu o 4,4 proc. przed miesiącem i o 2 proc. w sierpniu minionego roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

W porównaniu z lipcem 2016 r., w sierpniu wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych wyniósł 1,4 proc., wobec spadku przed rokiem o 1,8 proc.

W przypadku wyrobów klasyfikowanych jako "żywność, napoje i wyroby tytoniowe", doszło w sierpniu do wzrostu sprzedaży detalicznej o 4,3 proc. Najwyższy wzrost odnotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami - tam wyniósł aż 17,6 proc. (przed rokiem 19,1 proc.).

W podmiotach prowadzących stałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach, wzrost sprzedaży wyniósł 8,8 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.