09.05.2014/12:39

Mondelēz Int. przejmuje D. E Master Blenders

Mondelēz International i D.E Master Blenders 1753 połączą swoje dywizje kawowe. Powstanie firma o rocznych przychodach ponad 7 mld dol.

Nowa firma nazywać się będzie Jacobs Douwe Egberts (JDE), a jej centrala będzie mieścić się w Holandii. Transakcja zostanie sfinalizowana w 2015 roku, po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. JDE będzie liderem rynku kawy w ponad 24 krajach i silnym graczem na wielu rynkach wschodzących. Portfolio koncernu obejmować będzie marki: Jacobs, Carte Noire, Gevalia, Kenco, Tassimo, Millicano, Douwe Egberts, L’OR, Pilão i Senseo. Po sfinalizowaniu transakcji Mondelēz International otrzyma około 5 mld dol. w gotówce i 49 proc. udziałów w Jacobs Douwe Egberts. W 2013 roku dywizja kawowa Mondelēz International wygenerowała 3,9 mld dol., a przychody D.E. Master Blenders 1753 wyniosły 3,4 mld dol.

 

Globalny rynek kawy wart jest ponad 81 mld dol. rocznie. 

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.