04.10.2018/11:18

Mondelez powiedział "nie" kopiowaniu produktów przez Aldi

Mondelez Polska zapowiedziało podjęcie kroków prawnych względem sieci Aldi. Dyskont prawdopodobnie skopiował opakowanie czekolad Alpen Gold Nussbeisser - pisze wp.pl.

O podobnym opakowaniu redakcję wp.pl poinformował jeden z czytelników. Produkt sprzedawany w sklepie Aldi przypominał markę Mondeleza, ale został wyprodukowany przez firmę "Château", czyli markę własną dyskontu.

Opakowania charakteryzują się podobną kolorystyką, a także okienkiem, przez które widać czekoladą. Produkt Aldiego posiada także podobną wizualizację graficzną.

W odpowiedzi na pytania redakcji Aldi stwierdził, że czekolada to produkt marki własnej Aldi - Château. Jest on obecny także na niemieckim rynku. Sieć nie odpowiedziała jednak na pytanie o podobieństwo do produktu Mondeleza. Z kolei producent zadeklarował podjęcie kroków prawnych.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • JK 10.02.2019

  @Ostrozny konsument pewnie miałeś z
  Alpengolda bo jest dużo gorsza.

 • Obserwator 04.10.2018

  W niemieckim ALDI ta czekolada w tej samej jakości i tym samym opakowaniu jest dostępna od ponad 30 lat. Brawo za czujność!

 • ko0ns 04.10.2018

  lepsza jest czekolada z Aldi, nussbeiser sie zepsuł

 • ostrożny konsument 04.10.2018

  A może Aldi sprawdzi, czy skład oryginalnego Nussbeissera w Polsce jest taki sam jak dla Niemiec? Jadłem "niemiecką" wersję kiedyś tej czekolady i była bez porównania lepsza niż "polska" wersja.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.