24.07.2013/10:45

Na 100 stacjach Neste pojawią się sklepy

Koncern Shell, który pod koniec ub.r. przejął w Polsce sieć ok. 100 stacji Neste, wycofuje się z tej formuły sprzedaży paliw – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Poza zmianą barw i logo na wszystkich byłych stacjach Neste pojawią się sklepy. Paweł Odrzywołek, członek zarządu Shell Polska, przyznał na łamach gazety, że bezobsługowy koncept fińskiej Neste okazał się nierentowny. Dlatego Shell postawi na ofertę pozapaliwową, której udziały w obrotach stacji w Polsce dynamicznie rosną. Według szacunków, sprzedaż benzyny odpowiada w naszym kraju za 60-80 proc. całości obrotów w stacji. W krajach Europy Zachodniej współczynnik ten jest znacznie niższy i waha się w granicach 30-50 proc. Oznacza to, że stacje na Zachodzie żyją głównie ze sprzedaży m.in. produktów FMCG oraz ciepłych przekąsek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.