01.06.2020/14:29

Na Allegro są już modemy chroniące przed siecią 5G. Warto... puknąć się w czoło

Na polskiej platformie Allegro pojawił się „modem USB ochronny przeciw promieniowaniu sieci 5G”. W istocie to lampka LED z trzema diodami – ustalił serwis dobreprogramy.pl. Polscy naciągacze jednak wciąż wyobraźnią nie dorównują światowym liderom.

"Modem wyposażony został w 3 odbiorniki sieciowe w nanotechnologii działające do 10 metrów od urządzenia do którego są podpięte. Po podpięciu modemu, wydobywające się światło informuje o działaniu odbiorników odbijających 5G które zagrażają życiu oraz zdrowiu człowieka" zachwala pewien sprzedawca.

Fachowcy z portalu dobreprogramy.pl sprawdzili, że urządzenie jest w istocie zwykłą lampką USB – w urządzeniu znajdują się trzy diody LED i zestaw rezystorów SMD. Podobne gadżety kosztują w Chinach ok. 1 dolara. Jedynym elementem „ochraniającym” przed promieniowaniem sieci 5G wydaje się być naklejka z napisem STOP5G. W tej sytuacji cena urządzenia – Kup Teraz za 140 zł – wydaje się być nieco wygórowana.

Zniechęceni przez speców od komputerów do zakupu „modemu ochronnego”, przyjrzeliśmy się, co mają do zaoferowania w kwestii ochrony przed złowieszczą siecią nowej generacji naciągacze z innych krajów.

Zachęcająco brzmi opis „kamienia ochronnego” pod nazwą Tourmalinated Quartz. Jest to „potężna kombinacja” dwóch minerałów – czarnego turmalinu i czystego kwarcu. Czarny turmalin „ma w sobie żelazo, które ma moc neutralizowania promieniowania. Czysty kwarc „jest wzmacniaczem, który wzmacnia oczyszczające właściwości czarnego turmalinu”. Cena – już od 5,99 USD.

Warto zaznaczyć, że obok turmalinu dwa inne minerały  minerały – szungit i hematyt – najlepiej chronią przed 5G, ale także przed radiacją ze zwykłych smartfonów.

Dla osób dbających o zdrowie, ale też lubiących się modnie nosić, polecana jest – przez naciągaczy! - odzież ochronna. Można zaopatrzyć się np. w ochronną w koszulkę, bokserki, trampki czy czapeczkę. Przykładowo, można nabyć sobie slipy „stylowe i wygodne, blokujące sygnały”, które nie tylko „są niewiarygodnie dopasowane”, ale też „mają bardzo wysoką skuteczność blokowania 5G oraz fal wysokiej i niskiej częstotliwości”. Co więcej, są też hipoalergiczne i antybakteryjne, a przy tym są wytrzymałe i łatwo się piorą. Polecane m.in. dla osób „namierzanych”, a także dla biohackerów. Cena: 36 euro za bokserki „signalproof”, 23 euro za takież majteczki damskie – niestety, chwilowo wyprzedane.

Na rynku znaleźliśmy jeszcze chroniące przed 5G kaptury, garnitury, bransoletki, zasłony okienne, a nawet farby ścienne. Jak zapewnia jeden z oferentów, ubrania chroniące przed 5G to „najbardziej funkcjonalna odzież XXI w.”.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • do kj 19.06.2020

  żaden szanujący się naukowiec nie powie, że coś jest bezpieczne na 100% bo wie, że za x-czasu może okazać się inaczej, natomiast na obecny stan wiedzy i badania sieć nie zagraża tak samo jak nie zagraża obecna sieć i wcześniejsze generacje.

 • Gosim 19.06.2020

  Jak ktoś nie ma mózgu to niech daje się naciągnąć na różnego rodzaju ochrony, które raz i tak by nie działały, dwa nie są potrzebne.

 • murdock 02.06.2020

  Niestety ludzie bardzo łatwo dają się manipulować i wierzą w te bzdury o szkodliwości 5G, a jak cwani sprzedawcy wyczują okazje to zaczynają pojawiać się właśnie takie oferty.

 • kj 01.06.2020

  Ok, pośmialiśmy się, wiadomo, że nie od dziś naciągacze żerują na ludzkim strachu, ale tak na poważnie: sieci komórkowe informują zgodnie, że nie istnieją badania, które udowadniałyby negatywny skutek 5G na człowieka czy na cokolwiek. Ale z drugiej strony - czy sieci komórkowe dysponują badaniami, które jasno wskazują, że sieć 5G jest bezpieczna? Oczywiście, że nie, bo również i takie badania nie istnieją. Więc może zamiast wciskać ludziom, że sieć jest nieszkodliwa, bo nie ma badań na szkodliwość, to by udowodnili, że sieć nie szkodzi, rzetelnymi badaniami na ten temat? Dlaczego wprowadza się coś, co nie jest w ogóle przebadane i zasłania się tym, że skoro nie udowodniono, że to szkodzi, to znaczy, że nie szkodzi? Kiedyś ludziom wmawiano np. że środki ochrony roślin to cudowne środki, które nie szkodzą tylko pomagają - bo nie było badań na ich temat. Dopiero po latach wyszło jak bardzo te rzeczy są rakotwórcze i ile chorób powodują... No ale przez dziesiątki lat było spoko heh

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.