01.06.2020/14:29

Na Allegro są już modemy chroniące przed siecią 5G. Warto... puknąć się w czoło

Na polskiej platformie Allegro pojawił się „modem USB ochronny przeciw promieniowaniu sieci 5G”. W istocie to lampka LED z trzema diodami – ustalił serwis dobreprogramy.pl. Polscy naciągacze jednak wciąż wyobraźnią nie dorównują światowym liderom.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • do kj 19.06.2020

  żaden szanujący się naukowiec nie powie, że coś jest bezpieczne na 100% bo wie, że za x-czasu może okazać się inaczej, natomiast na obecny stan wiedzy i badania sieć nie zagraża tak samo jak nie zagraża obecna sieć i wcześniejsze generacje.

 • Gosim 19.06.2020

  Jak ktoś nie ma mózgu to niech daje się naciągnąć na różnego rodzaju ochrony, które raz i tak by nie działały, dwa nie są potrzebne.

 • murdock 02.06.2020

  Niestety ludzie bardzo łatwo dają się manipulować i wierzą w te bzdury o szkodliwości 5G, a jak cwani sprzedawcy wyczują okazje to zaczynają pojawiać się właśnie takie oferty.

 • kj 01.06.2020

  Ok, pośmialiśmy się, wiadomo, że nie od dziś naciągacze żerują na ludzkim strachu, ale tak na poważnie: sieci komórkowe informują zgodnie, że nie istnieją badania, które udowadniałyby negatywny skutek 5G na człowieka czy na cokolwiek. Ale z drugiej strony - czy sieci komórkowe dysponują badaniami, które jasno wskazują, że sieć 5G jest bezpieczna? Oczywiście, że nie, bo również i takie badania nie istnieją. Więc może zamiast wciskać ludziom, że sieć jest nieszkodliwa, bo nie ma badań na szkodliwość, to by udowodnili, że sieć nie szkodzi, rzetelnymi badaniami na ten temat? Dlaczego wprowadza się coś, co nie jest w ogóle przebadane i zasłania się tym, że skoro nie udowodniono, że to szkodzi, to znaczy, że nie szkodzi? Kiedyś ludziom wmawiano np. że środki ochrony roślin to cudowne środki, które nie szkodzą tylko pomagają - bo nie było badań na ich temat. Dopiero po latach wyszło jak bardzo te rzeczy są rakotwórcze i ile chorób powodują... No ale przez dziesiątki lat było spoko heh

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.