13.08.2018/08:53

Na likwidacji DaWandy skorzystają polskie firmy

Sprzedawcy z likwidowanej platformy DaWanda szukają nowego miejsca do rozwoju - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

DaWanda działająca w Polsce od 2012 roku nie informuje, ilu sprzedawców miała w Polsce. W całej Europie było to 70 tys. firm. Formalnie przejąć ich może amerykański serwis Etsy.

W walce o sprzedawców są jednak polskie firmy. Przykładowo, Ceneo.pl przygotował dla nich specjalną ofertę. W lipcu dzięki temu udało mu się przyciągnąć 100 sprzedawców. Inne firmy również się o nich starają, chociaż jak zauważają przedstawiciele np. Shoper.pl, część sprzedających działało równolegle na obu tych serwisach.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Go-Sia 02.04.2019

    Dlaczego na likwidacji dawandy miałyby skorzystać polskie firmy? Chyba raczej stracą. Jedyni, którzy mogą na tym skorzystać, to polskie galerie handmade, chociaż i to wątpliwe - dawanda napędzała rynek. Pakamera i art-madam.pl to raczej jedyni wygrani na zamknięciu dawandy. Rękodzielnikom raczej etsy na lokalnym rynku nie pomoże.

  • tołdi 13.08.2018

    Etsy chyba już ich przejęło, skoro Dawanda na swojej stronie sugeruje zakupy i przeniesienie swojego sklepu na Etsy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.