09.07.2018/11:31

Na niektórych stacjach Circle K, OMV czy Shella będzie można doładować auto elektryczne w 5 minut

Australijska firma Tritium dostarczy 100 ultraszybkich ładowarek dla sieci IONITY, której uczestnikami są m.in. Tank&Rast, Circle K, OMV i Shell. Urządzenia pozwolą na ładowanie samochodów elektrycznych z mocą 350 kW. Będą kompatybilne z europejskim standardem CCS – informuje Centrum Informacji o Rynku Energii.

Stacje IONITY, które dostarczy Tritium, staną w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Szwecji. Jak informuje australijska spółka, urządzenia mają się cechować kompaktowymi rozmiarami i w przypadku samochodów elektrycznych kolejnej generacji zapewnią 150 km jazdy już po 5 minutach od rozpoczęcia ładowania.
IONITY to powstająca w Europie sieć stacji szybkiego ładowania, którą budują wspólnie BMW, Daimler, Ford oraz Grupa Volkswagena (Audi i Porsche). Do projektu dołączyły ponadto takie firmy jak Tank & Rast, Circle K, OMV, a także Shell.

Do 2020 r. w ramach sieci powstanie około 400 stacji HPC (High-Power-Charging) o mocy do 350 kW (początkowo do 150 kW), pozwalających na ultra-szybkie ładowanie baterii samochodów elektrycznych. Ładowarki IONITY zostaną uruchomione w 18 krajach na Starym Kontynencie, również w Polsce. Według założeń, ultraszybkie stacje w ramach sieci zostaną rozmieszczone co 120 km.
Głównym dostawcą ładowarek dla IONITY została firma ABB.

Źródło: cire.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.